Łokomotiw w półfinale Pucharu Rosji. Asysty Rybusa i „Krychy”

Reprezentacja07.04.2021

Znakomitą passę podtrzymał Łokomotiw Moskwa, który odniósł siódme zwycięstwo w meczu o stawkę. W środowym spotkaniu Pucharu Rosji wicemistrz kraju wyeliminował z rozgrywek zespół PFK Soczi, a przy dwóch zdobytych bramkach udział mieli reprezentanci Polski. Najpierw asystę na swoim koncie zapisał Maciej Rybus, a następnie Grzegorz Krychowiak.

Do końcówki pierwszej połowy trzeba było czekać na trafienie w ćwierćfinale Pucharu Rosji. Jeszcze przed przerwą Łokomotiw Moskwa objął prowadzenie po trafieniu Fedora Smolova. Po zmianie stron sytuacja PFK Soczi skomplikowała się jeszcze bardziej, bo drugą żółtą, a konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Kirill Zaika.

Łokomotiw grający z przewagą jednego zawodnika w 63. minucie podwyższył, a dublet zanotował Fedor Smolov. Przy trafieniu rosyjskiego zawodnika udział miał Maciej Rybus, który zanotował asystę. Walczące PFK Soczi zdołało zdobyć kontaktową bramkę. W 70. minucie trafienie zapisał Artur Yusupov, ale ostatnie słowo należało do Łokomotiwu Moskwa. W końcówce doliczonego czasu gry rezultat na 3:1 ustalił Francois Kamano, a asystował mu Grzegorz Krychowiak.

Łokomotiw Moskwa to drugi półfinalista Pucharu Rosji. Wcześniej awans zagwarantował sobie Akchmat Grozny, który wyeliminował FK Ufa. W czwartkowych meczach krajowego pucharu Krylja Sowietow Samara zagra z Dynamem Moskwa, a Arsienał Tuła zmierzy się z CSKA Moskwa.