Łokomotiw Polakami stoi! Dublet Krychowiaka, gol i asysta Rybusa

Reprezentacja24.04.2021
Grzegorz Krychowiak wciąż zachwyca skutecznością! Reprezentant Polski zdobył dwie bramki dla Łokomotiwu Moskwa w wygranym 5:2 meczu 27. kolejki Premier Ligi z FK Tambow na Mordovia Arena. 31-letni pomocnik ma na koncie już jedenaście trafień w drużynie klubowej we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie. Z bardzo dobrej strony w sobotnim meczu pokazał się również Maciej Rybus, który także strzelił gola i zaliczył asystę.

Łokomotiw Moskwa do starcia z FK Tambow przystępował w fantastycznej formie, po dziesięciu wygranych z rzędu. Nic dziwnego, że to właśnie drużyna Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa, którzy tradycyjnie wyszli w podstawowym składzie, była uznawana za faworyta spotkania. Pierwsza połowa meczu była jednak wyrównana, gospodarze robili wszystko, aby przeciwstawiać się podopiecznym Marko Nikolicia. W 40. minucie ekipa „Łoko” przeprowadziła jednak składną i skuteczną akcję. Z prawej strony pola karnego wzdłuż bramki zagrał Fiodor Smołow, a do piłki dopadł Krychowiak i umieścił ją w siatce.

Kiedy wydawało się już, że przed przerwą nie wydarzy się nic więcej, dość niespodziewanie gola strzelił Azer Aliew i doprowadził do wyrównania. Zawodnicy z Moskwy byli wściekli, ta bramka tylko ich dodatkowo podrażniła, co dobitnie udowodnili w drugiej odsłonie spotkania. 120 sekund po wznowieniu gry Smołow do asysty dołożył bramkę i goście odzyskali prowadzenie. Nie zamierzali jednak na tym poprzestawać. W 60. minucie znów dał o sobie znać Krychowiak, który otrzymał piłkę po lewej stronie boiska, przełożył ją sobie na prawą nogę, zszedł do środka pola i popisał się technicznym uderzeniem z linii pola karnego w górny róg bramki. Trafienie stadiony świata! Był to jego dziewiąty gol w obecnym sezonie rosyjskiej ekstraklasy i jedenasty we wszystkich rozgrywkach w barwach „Łoko” (ma również dwa trefienia w Pucharze Rosji).

W 74. minucie ze świetnej strony pokazał się drugi z Polaków. Rybus ładnie dograł futbolówkę do Murilo Cerqueira, a Brazylijczyk pewnie umieścił ją w siatce. Gospodarze byli bezradni. Co prawda rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Denis Kajkow, ale po chwili wynik na 5:2 ustalił wyraźnie rozochocony „Ryba”. Dla reprezentanta Polski, który rozegrał pełne 90 minut, było to premierowe trafienie w tym sezonie. Krychowiak opuścił zaś plac gry w 79. minucie.

Po sobotniej wygranej Łokomotiw umocnił się na drugim miejscu w tabeli rosyjskiej ekstraklasy. Traci sześć punktów do lidera, drużyny Zenitu St. Petersburg, z którym zmierzy się w następnej kolejce. Ten mecz może zdecydować o mistrzostwie, do zakończenia sezonu pozostały bowiem zaledwie trzy kolejki.

Łokomotiw świetnie radzi sobie również w krajowym pucharze. W środę pokonał w derbach CSKA 3:0 i awansował do finału rozgrywek. Ostatniego gola strzelił Krychowiak, który rozegrał pełne 90 minut, podobnie jak Rybus. Reprezentanci Polski 12 maja staną przed szansą na zdobycie swojego drugiego Pucharu Rosji. Rywalem w Niżnim Nowogrodzie będzie drużyna Krylja Sowietow Samara.