[LICZBY WEEKENDU] Trzy gole, dwie asysty, czyste konto i przełamanie

Reprezentacja22.02.2021
Biało-czerwoni w miniony weekend trafiali do siatki i asystowali. Na listę strzelców wpisali się Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak i Piotr Zieliński. Ostatnie podania zanotowali natomiast Sebastian Szymański i Maciej Rybus. Szóste czyste konto w tym sezonie Serie A zaliczył zaś Bartłomiej Drągowski. Zapraszamy na przegląd najważniejszych liczb weekendu.

1 – premierową asystę w tym sezonie zaliczył w niedzielnym meczu 1/8 finału Pucharu Rosji z FK Tambow Maciej Rybus. Polak w 27. minucie celnie podawał przy pierwszym golu, którego autorem był Brazylijczyk Pablo. Łokomotiw Moskwa wygrał pewnie, bo 3:0. Rybus rozegrał całe spotkanie.

4 – czwartą bramkę w trwającej kampanii zdobył zaś Grzegorz Krychowiak. Pomocnik reprezentacji Polski ustalił wynik spotkania z FK Tambow na 3:0 (oprócz Pablo do siatki trafił jeszcze Francois Kamano), pewnie egzekwując rzut karny. Wcześniej Krychowiak strzelił również trzy gole w rosyjskiej Premier Lidze. Ma również na koncie jedno trafienie.

5 – tyle trafień na koncie w tym sezonie Serie A ma już Piotr Zieliński. Polak strzelił pięknego gola w niedzielnym meczu z Atalantą BC. Nie dał on jednak zbyt wiele, bowiem SSC Napoli przegrało spotkanie na Gewiss Stadium 2:4. Był to 20. ligowy występ „Ziela” w tej kampanii. Ma w dorobku również trzy asysty.

6 – szóste czyste konto w tym sezonie Serie A zaliczył w piątkowym meczu ze Spezią Calcio Bartłomiej Drągowski. Reprezentant Polski był pewnym punktem swojej drużyny i po raz kolejny potwierdził, że jest jednym z najlepszych bramkarzy w Italii. ACF Fiorentina wygrała na Stadio Artemio Franchi 3:0. Drągowski zagrał w tej kampanii we wszystkich, 23. ligowych spotkaniach. Za każdym razem od pierwszej do ostatniej minuty.

6 – po sześciu ligowych porażkach z rzędu w końcu przełamała się ekipa Southampton FC. Zespół Jana Bednarka zremisował na St. Mary’s Stadium z Chelsea FC 1:1. W 33. minucie prowadzenie gospodarzom dał Takumi Minamino. Po zmianie stron z rzutu karnego wyrównał Mason Mount. Obrońca reprezentacji Polski rozegrał pełne 90 minut i zebrał pochlebne recenzje.

>>>TAK W WEEKEND SPISALI SIĘ REPREZENTANCI. SPRAWDŹ NASZ RAPORT KADROWICZA<<<

6 – tyle asyst w tym sezonie ma już na swoim koncie Sebastian Szymański. Pomocnik reprezentacji Polski podał do Konstantina Tyukavina przy drugim trafieniu w sobotnim meczu Pucharu Rosji ze Spartakiem Moskwa (2:0). Wcześniej były zawodnik Legii Warszawa zaliczył pięć ostatnich celnych podań w lidze rosyjskiej. Ma również na koncie gola. Rozegrał 20 spotkań.

7 – taką notę w „TUTTOmercatoWEB.com” (w skali od 1 do 10) otrzymał za mecz z US Sassuolo (1:1) Łukasz Skorupski. Żaden inny zawodnik w tym spotkaniu nie został równie wysoko oceniony przez ten serwis. „Dwie z najważniejszych interwencji w meczu: przy strzale Locatelliego w pierwszej połowie i po uderzeniu Marlona po przerwie. Dwie interwencje, które uratowały zespół” – argumentowano.

26 – Robert Lewandowski strzelił w sobotę swojego 26. gola w tym sezonie, lecz tym razem nie pomógł Bayernowi. Monachijczycy niespodziewanie przegrali we Frankfurcie z Eintrachtemem 1:2. Polski napastnik rozegrał całe spotkanie i był autorem honorowego trafienia w 53. minucie spotkania. Mimo że mistrzowie Niemiec dążyli do wyrównania, nie udało im się po raz kolejny tego dnia zaskoczyć Kevina Trappa. W efekcie w tabeli Bundesligi mają już tylko dwa punkty przewagi nad zespołem RB Lipsk, który w niedzielę ograł 3:0 Herthę BSC Krzysztofa Piątka.