[LICZBY WEEKENDU] Pięć goli, obroniony karny i debiut w Premier League

Reprezentacja01.03.2021
Robert Lewandowski po prostu się nie zatrzymuje! W sobotę zdobył dwie kolejne bramki w Bundeslidze i goni po kolejny rekord. Cudownego gola w lidze rosyjskiej strzelił z kolei Grzegorz Krychowiak, a do siatki w weekend trafiali również Arkadiusz Milik i Tomasz Kędziora. Bohaterem Bologny FC został zaś Łukasz Skorupski. Zapraszamy na przegląd najważniejszych liczb weekendu.

1 – premierowy występ w Premier League w sobotnim meczu z West Bromwich Albion zaliczył Jakub Moder. Reprezentant Polski pojawił się na placu gry w 84. minucie spotkania, zmieniając Bena White’a. Były zawodnik Lecha Poznań nie będzie jednak miał najlepszych wspomnień, bowiem zespół Brighton & Hove Albion FC przegrał na The Hawthorns 0:1, mimo że miał wiele sytuacji do strzelenia gola, zmarnował m.in. dwa rzuty karne! Na ławce rezerwowych zabrakło tym razem miejsca dla Michała Karbownika, który zagrał w meczu ekipy U-23 z Manchesterem City i zaliczył asystę. W kadrze WBA zabrakło zaś Kamila Grosickiego.

1 – Tomasz Kędziora zdobył bramkę dla Dynama Kijów w wygranym 4:1 spotkaniu ukraińskiej ekstraklasy z FK Lwów. W 52. minucie spotkania po rzucie rożnym Polak świetnie odnalazł się w polu karnym i skutecznie dobił strzał oddany przez jego kolegę. Dla Tomasza Kędziory była to premierowa bramka zdobyta w tym sezonie w lidze ukraińskiej. Zaliczył również asystę.

2 – ze świetnej strony w weekend pokazał się także Łukasz Skorupski. Jego Bologna FC wygrała z faworyzowanym S.S. Lazio 2:0, a Polak obronił rzut karny wykonywany przez Ciro Immobile, najlepszego strzelca Europy ubiegłego sezonu. Była to druga „jedenastka” wyłapana przez Skorupskiego w tej kampanii, wcześniej zatrzymał Zlatana Ibrahimovicia z AC Milan. W spotkaniu z Lazio bramkarz reprezentacji Polski zachował też czwarte czyste konto w tym sezonie.

>>>ARKADIUSZ MILIK Z KOLEJNYM GOLEM. BRAMKI KRYCHOWIAKA I KĘDZIORY, DOBRY WYSTĘP „SKORUPA”. SPRAWDŹ NASZ RAPORT KADROWICZA<<<

2 – niedziela była także dobrym dniem dla Arkadiusza Milika. Napastnik Olympique Marsylia po raz trzeci wybiegł na murawę w barwach francuskiego zespołu i po raz drugi cieszył się ze zdobytej bramki. Reprezentant Polski tuż przed przerwą meczu z Olympique Lyon skutecznie egzekwował rzut karny. Po zagraniu ręką jednego z obrońców podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i bardzo pewnie umieścił ją w lewym rogu bramkarza. Ostatecznie w Marsylii padł remis 1:1.

4 – tyle goli w ligowym sezonie 2020/2021 ma już na koncie Grzegorz Krychowiak. Pomocnik reprezentacji Polski w 41. minucie derbowego meczu z CSKA Moskwa przyjął na klatkę piersiową podanie od Francoisa Kamano, poprowadził piłkę kilka metrów i fantastycznym strzałem lewą nogą z linii pola karnego posłał pod poprzeczkę bramki rywala. Łokomotiw ostatecznie wygrał 2:0, a Krychowiak, podobnie jak Maciej Rybus, rozegrał pełne 90 minut.

28 – dzień jak co dzień w robocie – tak można podsumować kolejny występ w barwach Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego. Reprezentant Polski w sobotę dwa razy znalazł sposób na pokonanie bramkarza rywali, a jego zespół wygrał z 1. FC Koeln 5:1. Dla Polaka był to 27. i 28. gol strzelony w tym sezonie w Bundeslidze.