Kwadrans „Lewego” i 24. bramka w Bundeslidze!

Reprezentacja12.03.2016
Bayern Monachium pewnie ograł dobrze spisujący się w poprzednich kolejkach Werder Brema 5:0 i może już wyczekiwać pojedynku w Lidze Mistrzów z Juventusem. Po 10. meczach z rzędu od początku do końca Roberta Lewandowskiego, trener Pep Guardiola postanowił, że Polak zacznie spotkanie na ławce rezerwowych. „Lewy” wszedł na boisko na kwadrans przed końcem i w 85. minucie zdobył swoją 24. bramkę w Bundeslidze.

Bawarczycy pewni siebie wyszli na murawę, by jak najszybciej rozstrzygnąć losy spotkania. Już w 9. minucie gracze Guardioli wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Thiago Alcantara. Dla hiszpańskiego pomocnika było to premierowe trafienie w Bundeslidze w bieżącym sezonie. Po upływie dwóch kwadransów kolejnego gola dla Bawarczyków dołożył Thomas Mueller, a drugą asystę na swoje konto zapisał Kingsley Coman.

Ozdobą pojedynku na Allianz Arena było rozegranie rzutu rożnego przez Bayern Monachium. Alcantara dośrodkował do znajdującego się przed polem karnym Riberiego. Francuz mocnym strzałem z woleja uderzył na bramkę Felixa Wiedwalda. Golkiper obronił jego uderzenie, ale przy dobitce Thomasa Muellera był już zupełnie bezradny.
Na 15. minut przed zakończeniem meczu Pep Guardiola postanowił wprowadzić do gry Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski zmienił dwukrotnego strzelca goli – Muellera. Niecałe 10 minut potrzebował „Lewy”, by zdobyć swoją 24. bramkę w tym sezonie Bundesligi. Na sekundy przed zakończeniem meczu dzieła zniszczenia dokonał Thiago Alcantara, który podobnie jak Mueller, zaliczył dublet. Trzecią asystę natomiast dołożył Coman.

4-0 Robert Lewandowski Goal | Bayern München v... przez soccerhub365

Już w najbliższą środę 16 marca Bayern Monachium ponownie wystąpi na Allianz Arena. Bawarczycy w rewanżu będą gościć Juventus w rewanżu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W korzystniejszej sytuacji jest niemiecki zespół, który 2:2 zremisował na wyjeździe.