[FUTSAL] Blisko, coraz bliżej...Minimalna porażka z Portugalią

Reprezentacja02.11.2016
Duże słowa pochwały może zebrać ze dwumecz z Portugalią reprezentacja Polski w futsalu. Biało - czerwoni w rywalizacji z potentatem halowym pierwszy mecz w samej końcówce przegrali 1:4, natomiast w środowy wieczór ulegli w rewanżu zaledwie 0:2. Druga bramkę gospodarze zdobyli w ostatnich sekundach meczu.

Do przerwy w środowym meczu Portugalia prowadziła 1:0 po trafieniu w ósmej minucie Tiago Brito. Gospodarze w pierwszych dwudziestu minutach byli drużyną lepszą i wynik ten był w pełni zasłużony. Po przerwie nasi reprezentanci grali już jednak odważniej, ale w kilku sytuacjach brakowało im wykończenia. W samej końcówce natomiast, gdy trenerzy Andrzej Bianga i Błażej Korczyński zaryzykowali grę z lotnym bramkarzem, Fabio Cecilio ustalił wynik meczu.

Polska przegrała 0:2, a w grudniu naszym rywalem w dwumeczu na własnym terenie będzie Belgia (5-6 grudnia w Zielonej Górze). Będzie to jeden z ostatnich etapów przygotowań przed kwietniowymi eliminacjami do ME.

2 listopada 2016, 18:00 - Guarda
Portugalia - Polska 2:0
Bramki: Tiago Brito 8, Fábio Cecílio 40
Portugalia: Vítor Hugo - João Matos, Pedro Cary, Cardinal, Ricardinho. Grali także: Bebé, André Coelho, Bruno Coelho, Nilson, Fábio Cecílio, Fábio Lima, Miguel Ângelo, Tiago Brito, Ricardo Pinto.
Polska: Maciej Foltyn - Mikołaj Zastawnik, Marcin Mikołajewicz, Michał Marek, Łukasz Biel.
Grali także: Tomasz Lutecki, Michał Kałuża, Tomasz Kriezel, Robert Gładczak, Maciej Mizgajski, Michał Kubik, Dominik Solecki, Wojciech Pawicki, Mateusz Gepert.
Sędziowali: Eduardo Coelho, Rúben Santos (Portugalia).
Widzów: 1250.