Fenomenalne interwencje Szczęsnego! Roma wygrywa mecz na szczycie

Reprezentacja25.04.2016

Gdyby nie bramkarz reprezentacji Polski, zespół „Giallorossich” o zwycięstwie w dzisiejszej konfrontacji z Napoli nie mógłby nawet myśleć. Wojciech Szczęsny w kilku sytuacjach pokazał naprawdę świetną formę – w wielkim stylu wybronił m.in. dwa uderzenia Gonzalo Higuaina. AS Roma ostatecznie wygrała 1:0 (0:0) i do drugiej pozycji w tabeli traci już tylko dwa punkty.

Ten mecz mógł rozstrzygnąć dwie sprawy – rozstrzygnął tylko jedną. Potwierdził mianowicie, że mistrzem Włoch po raz piąty z rzędu został Juventus Turyn. Na trzy kolejki przed końcem Napoli nie ma już żadnych szans na dogonienie ekipy „Starej Damy” – po porażce na Stadio Olimpico traci do podopiecznych Massimiliano Allegriego aż 12 punktów.

Wciąż otwarta pozostaje natomiast kwestia wicemistrzostwa kraju, o które Roma, jak się wydaje, będzie walczyć z sycylijskim zespołem do ostatniej serii spotkań trwającego sezonu.

Dzisiejszy triumf rzymian w bezpośrednim starciu nie byłby możliwy, gdyby nie wspaniała postawa Wojciecha Szczęsnego. 26-letni Polak zachował się perfekcyjnie przy uderzeniach Marka Hamsika, Driesa Mertensa oraz dwóch próbach Gonzalo Higuaina. Wrażenie na obserwatorach zrobiła przede wszystkim interwencja w 29. minucie, gdy instynktownie powstrzymał szarżę ostatniego z wymienionych.

Gonzalo Higuaín Fantastic 1 o n 1 Chance - Roma... przez alex-percec

Autorem jedynej bramki spotkania był Radja Nainggolan, który na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry mocnym i precyzyjnym strzałem wykończył akcję Mohammeda Salaha.

Ten wynik sprawił, że rywalizacja o wicemistrzostwo kraju, dające bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, zaostrza się jeszcze bardziej. Aktualnie drugie w tabeli Napoli ma nad trzecią AS Romą zaledwie dwa punkty przewagi. Do końca sezonu Serie A pozostały jeszcze trzy serie spotkań.