Arkadiusz Milik z kolejnym golem. Bramki Krychowiaka i Kędziory, dobry występ „Skorupa”

Reprezentacja28.02.2021
Po ponad dwóch miesiącach przerwy wróciły rozgrywki ligi rosyjskiej. Łokomotiw Moskwa Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa na własnym stadionie w derbach stolicy podjął CSKA i zwyciężył 2:0. Jedną z bramek dla swojego zespołu przepięknym strzałem zdobył „Krycha”. Do siatki tradycyjnie trafił też Robert Lewandowski, a w niedzielę swój dorobek bramkowy w tym sezonie otworzył Tomasz Kędziora. Drugą bramkę dla Olympique Marsylia zdobył natomiast Arkadiusz Milik. Zapraszamy do zapoznania się z weekendowym raportem kadrowicza.

Dla Grzegorza Krychowiaka, który – podobnie jak Maciej Rybus – derbowy mecz z CSKA Moskwa rozpoczął w podstawowym składzie Łokomotiwu, była to czwarta ligowa bramka w sezonie 2020/2021. W 41. minucie spotkania Polak przyjął na klatkę piersiową podanie od Francoisa Kamano, poprowadził ją kilka metrów i fantastycznym strzałem lewą nogą z linii pola karnego posłał pod poprzeczkę bramki rywala. Łokomotiw ostatecznie wygrał 2:0, a obaj Polacy rozegrali pełne 90 minut.

Ze świetnej strony pokazał się także Łukasz Skorupski. Jego Bologna FC wygrała z S.S. Lazio 2:0, a Polak obronił rzut karny wykonywany przez Ciro Immobile.

W niedzielę do grona reprezentantów Polski, którzy w weekend cieszyli się ze strzelonego gola, dołączył Tomasz Kędziora. Obrońca biało-czerwonych zdobył bramkę dla Dynama Kijów  w wygranym 4:1 spotkaniu z FK Lwów. W 52. minucie spotkania po rzucie rożnym świetnie odnalazł się w polu karnym i skutecznie dobił strzał oddany przez jego kolegę. Dla Tomasza Kędziory była to premierowa bramka zdobyta w tym sezonie w lidze ukraińskiej.

Niedziela była także dobrym dniem dla Arkadiusza Milika. Napastnik Olympique Marsylia po raz trzeci wybiegł na murawę w barwach francuskiego zespołu i po raz drugi cieszył się ze zdobytej bramki. Reprezentant Polski tuż przed przerwą meczu z Olympique Lyon skutecznie egzekwował rzut karny. Po zagraniu ręką jednego z obrońców podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i bardzo pewnie umieścił ją w lewym rogu bramkarza. Ostatecznie w Marsylii padł remis 1:1.

PIĄTEK, 26 LUTEGO

Paweł Bochniewicz (sc Heerenveen) – 90 minut w meczu z PEC Zwolle (1:4)

Jakub Kamiński (Lech Poznań) – do 68. minuty w meczu z Wartą Poznań (2:1)

Kamil Jóźwiak (Derby County) – do 64. minuty w meczu z Nottingham Forest FC (1:1)

SOBOTA, 27 LUTEGO

Damian Kądzior (Alanyaspor) –od 60. minuty w meczu Fatih Karagumruk SK (0:2)

Łukasz Fabiański (West Ham United FC) – z powodu urazu poza kadrą na mecz z Manchesterem City (1:2)

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut i dwa gole w meczu z 1. FC Koeln (5:1)

Krzysztof Piątek (Hertha BSC) – od 46. minuty w meczu z VfL Wolfsburg (0:2)

Kamil Grosicki (West Bromwich Albion) – poza kadrą na mecz z Brighton & Hove Albion FC (1:0)

Michał Karbownik (Brighton & Hove Albion FC) – poza kadrą na mecz z West Bromwich Albion (0:1)

Jakub Moder (Brighton & Hove Albion FC) – od 84. minuty w meczu z West Bromwich Albion (0:1)

Grzegorz Krychowiak (Łokomotiw Moskwa) – 90 minut i gol w meczu z CSKA Moskwa (2:0)

Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa) – 90 minut w meczu z CSKA Moskwa (2:0)

Łukasz Skorupski (Bologna FC) – 90 minut i obroniony rzut karny w meczu z S.S. Lazio (2:0)

Mateusz Klich (Leeds United) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Aston Villą (0:1)

Wojciech Szczęsny (Juventus FC) – 90 minut w meczu z Hellas Werona (1:1)

NIEDZIELA, 28 LUTEGO

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – 90 minut w meczu z Atalantą BC (0:2)

Przemysław Płacheta (Norwich City) – od 90. minuty w meczu z Wycombe Wanderers FC (2:0)

Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Achmatem Grozny (2:1)

Arkadiusz Reca (FC Crotone) – od 64. minuty w meczu z Cagliari Calcio (0:2)

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio) – cały mecz z FC Crotone (2:0) na ławce rezerwowych

Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina) – 90 minut w meczu z Udinese Calcio (0:1)

Robert Gumny (FC Augsburg) – od 68. minuty w meczu z 1. FSV Mainz 05 (1:0)

Piotr Zieliński (SSC Napoli) – do 82. minuty w meczu z Benevento Calcio (2:0)

Kamil Glik (Benevento Calcio) – pauzował za kartki w meczu z SSC Napoli (0:2)

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut i gol w meczu z FK Lwów (4:1)

Arkadiusz Milik (Olympique Marsylia) – 90 minut i gol w meczu z Olympique Lyon (1:1)