Ależ uderzył! Przepiękny gol Rybusa w Rosji! [ZOBACZ BRAMKĘ]

Reprezentacja12.05.2016

Kilkanaście minut po tym, jak selekcjoner Adam Nawałka oficjalnie ogłasił szeroką 28-osobową kadrę na EURO 2016, jeden z jego wybrańców dał o sobie znać w najlepszy możliwy sposób. W meczu 28. kolejki rosyjskiej ekstraklasy Maciej Rybus znakomitym strzałem z rzutu wolnego nie dał szans bramkarzowi Amkara Perm. Drużyna Polaka, Terek Grozny, ostatecznie wygrała swój mecz 2:0 (2:0).

Lewy obrońca reprezentacji Polski na listę strzelców wpisał się w 14. minucie spotkania, gdy gospodarze wykonywali rzut wolny z bardzo dużej odległości – około 25 metrów od bramki Alexandra Selikhova. Do uderzenia podszedł Rybus. Strzelił niezwykle mocno, ze stojącej piłki i trafił przy samym słupku, zupełnie zaskakując golkipera rywali.

Dla 26-letniego Polaka było to już 8. trafienie w tym sezonie rosyjskiej Premier Ligi. W swoim dorobku nasz rodak ma ponadto 3 asysty.

W 34. minucie Terek wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, gdy indywidualną akcję Olega Ivanova na gola zamienił Ablaye Vieux M'Bengue. Wynik 2:0 utrzymał się już do końcowego gwizdka.

Dzięki temu zwycięstwu zespół Rybusa umocnił się na 7. miejscu w tabeli, niwelując jednocześnie stratę do szóstego Lokomotivu Moskwa do 2 punktów. Na awans do europejskich pucharów gracze z Groznego nie mają już jednak szans – do końca rozgrywek zostały dwie kolejki, a do czwartej pozycji dającej grę w eliminacjach Ligi Europy tracą obecnie aż 9 punktów. W dwóch ostatnich meczach sezonu Terek zagra na wyjeździe ze Spartakiem Moskwa (16 maja) oraz u siebie FK Rostov (21 maja).

23 maja Maciej Rybus stawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Arłamowie.