Reprezentacja A

Odkąd prowadzone są statystyki posiadania piłki dla meczów reprezentacji Polski, to nie uzyskała ona wyższego udziału w grze. Z Andorą sięgnęło to aż 82%, zdecydowanie więcej od następnego meczu i stawia biało-czerwonych w samej czołówce tej klasyfikacji po dwóch kolejkach europejskiej części eliminacji MŚ 2022. Środowe spotkanie z Anglią na Wembley powinno to zmienić, pytanie: na ile?

Reprezentacja A

Holender Bjorn Kuipers został wyznaczony na głównego sędziego spotkania trzeciej kolejki grupy I eliminacji mistrzostw świata, w którym Polska zmierzy się w środę o godzinie 20:45 w Londynie z Anglią. Na liniach pomagać mu będą Rogier Honig i Erwin Zeinstra, a na sędziego technicznego został wyznaczony Allard Lindhout.

Reprezentacja A

Robert Lewandowski z powodu urazu nie zagra w środowym meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 przeciwko Anglii w Londynie. Badania kliniczne i obrazowe wykazały uszkodzenie więzadła pobocznego prawego kolana. Krótki czas pozostający do kolejnego meczu kadry wyklucza udział kapitana reprezentacji w tym spotkaniu. Wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem pogłębienia urazu. Taka decyzja jest jedyną słuszną, mając na uwadze zbliżający się turniej EURO 2020.

Reprezentacja A

Dlaczego do takich meczów w eliminacjach MŚ 2022 kibice reprezentacji Polski będą musieli przywyknąć? Gdzie biegał Robert Lewandowski i czy był napastnikiem? Jak spisali się dwaj debiutanci, czyli Kacper Kozłowski oraz Karol Świderski? Czemu biało-czerwoni opierają swój styl gry na dośrodkowaniach? Zapraszamy na pięciopunktowe podsumowanie meczu z Andorą (3:0).

Reprezentacja A

– Jestem usatysfakcjonowany swoją decyzją o składzie. Jeśli chodzi o trzech napastników, to od początku mówię, że to kluczowi zawodnicy, chcemy więcej połączeń, dynamiki więcej nimi i sytuacji dla nich. Jednocześnie chcę przekazać jasny sygnał naszej drużynie i rywalom – komentował po spotkaniu z Andorą (3:0) Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności