Reprezentacja A

– Bardzo cieszy mnie fakt, że trener mi zaufał, dał szansę i mogłem pojawić się na boisku. Rywal był oczywiście dużo słabszy, ale mocno cofnięty pod swoją bramkę. Nasi przeciwnicy grali bardzo nieprzyjemnie, dopuszczali się wielu fauli. Początek mieliśmy ciężki, ale cały czas mieliśmy wszystko pod kontrolą. Strzeliliśmy trzy gole, a mieliśmy dużo więcej sytuacji, by osiągnąć wyższy wynik – powiedział debiutant w zespole Paulo Sousy Kamil Piątkowski.

Reprezentacja A

– Byliśmy świadomi tego, że nasi przeciwnicy przyjadą do Warszawy przede wszystkim po to, by dobrze się bronić. To było widać od pierwszej minuty. Rywale chcieli kraść czas, nie było też łatwo przedrzeć się przez ich zasieki. Wiedzieliśmy, że musimy szukać pojedynków na skrzydłach i dośrodkowań. To się sprawdziło, bramki zdobyliśmy właśnie w ten sposób – podsumował mecz z Andorą obrońca reprezentacji Polski Bartosz Bereszyński.

Reprezentacja A

– Debiut w seniorskiej reprezentacji Polski to niesamowite uczucie. Każdy, kto kopał piłkę, od najmłodszych lat marzył, że kiedyś dostąpi tego zaszczytu. Dodatkowo w moim pierwszym meczu zwyciężyliśmy, więc radość jest podwójna – powiedział po meczu z Andorą drugi najmłodszy reprezentant Polski w historii Kacper Kozłowski.

Reprezentacja A

– Bramka zdobyta w debiucie na pewno jest wielkim powodem do radości. To jest to, na co pracowałem od najmłodszych lat. Cieszę się, że nadszedł w końcu ten moment. Dostałem szansę w reprezentacji kraju, strzeliłem gola i to zostanie ze mną do końca życia – powiedział po meczu z Andorą debiutujący w narodowych barwach Karol Świderski.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności