Reprezentacja A

28 marca 2006 roku Łukasz Fabiański zadebiutował w reprezentacji Polski. 15 lat późnej, dokładnie tego samego dnia, zaplanowano mecz Polaków w eliminacjach mistrzostw świata z Andorą w Warszawie. 36-letni bramkarz w tym czasie rozegrał w biało-czerwonych barwach 55 spotkań. Przedstawiamy 15, naszym zdaniem najważniejszych, momentów Fabiańskiego w kadrze narodowej.

Reprezentacja A

To był naprawdę szalony mecz! Od 0:2, przez 2:2, 2:3, aż po wyrównanie w końcówce spotkania. Spotkanie Węgry – Polska w pierwszej kolejce eliminacji mistrzostw świata 2022, które było jednocześnie debiutem Paulo Sousy w roli selekcjonera reprezentacji Polski, ostatecznie zakończyło się podziałem punktów. Bramki dla naszej drużyny zdobyli w drugiej części spotkania Krzysztof Piątek, Kamil Jóźwiak i Robert Lewandowski. Prezentujemy obszerny skrót tego meczu, a w nim wszystkie najciekawsze akcje, jakie zobaczyliśmy na stadionie w Budapeszcie.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Reprezentacja Polski U-21 pod wodzą trenera Macieja Stolarczyka wygrała aż 7:0 z Arabią Saudyjską U-20. Młodzieżówka od poniedziałku jest na zgrupowaniu w hiszpańskim San Pedro del Pinatar. Zawodnicy mają za sobą pierwszy sparing, podczas którego strzelili siedem goli. Hat-trickiem popisał się Adrian Benedyczak, a po jednym trafieniu dorzuciło czterech piłkarzy: Maciej Żurawski, Sebastian Walukiewicz, Krzysztof Kubica i Filip Marchwiński. Zobacz gole z tego spotkania.

Reprezentacja A

W związku ze złym samopoczuciem i podwyższoną temperaturą u jednego z zawodników reprezentacji Polski, który został natychmiast odizolowany od reszty kadry, sztab drużyny narodowej zdecydował nie czekać na wyniki testów na obecność koronawirusa i od razu dodatkowo powołać bramkarza Karola Niemczyckiego z Cracovii.

Reprezentacja młodzieżowa U-21

Od zwycięstwa w meczu towarzyskim z Arabią Saudyjską U-20 budowę nowego zespołu rozpoczął trener Maciej Stolarczyk. W spotkaniu rozegranym w hiszpańskim San Pedro del Pinatar reprezentacja Polski do lat 21 wygrała 7:0, a hat-trickiem popisał się Adrian Benedyczak. Pozostałe bramki zdobyli Maciej Żurawski, Sebastian Walukiewicz, Krzysztof Kubica i Filip Marchwiński.

Reprezentacja A

Reprezentacja Polski U-21 rozpoczyna nowy rozdział - rozdział pod tytułem „Przygotowania do eliminacji Mistrzostw Europy”. Prowadzona przez Macieja Stolarczyka kadra przebywa obecnie na zgrupowaniu w hiszpańskim San Pedro Del Pinatar, gdzie rozegra dwa mecze towarzyskie. W pierwszym z nich rywalem Polaków będzie reprezentacja Arabii Saudyjskiej w kategorii U-20. Pierwszy gwizdek sędziego równo o godzinie 13:00.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności