FORTUNA Puchar Polski

W związku z przekazaną przez klub Wisła Płock informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u zawodników klubu, mecz 1/16 Fortuna Pucharu Polski między drużynami Wisła Płock – Pogoń Szczecin, zaplanowany na 3 listopada 2020 r., został przełożony na termin późniejszy. Informacja o nowym terminie zawodów zostanie przekazana wkrótce.

Mecz 1/16 FORTUNA Pucharu Polski, w którym Znicz zmierzy się z Lechem Poznań, to dla II-ligowca powrót do wspomnień. Te dwa kluby łączy osoba Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski w Zniczu zaczął pisać swoją piękną historię. Z Pruszkowa przeniósł się potem do „Kolejorza”, gdzie wypłynął na jeszcze szersze wody. – Już wtedy szedł jak burza – słyszymy.

Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej informuje, iż w związku z przekazaną przez kluby Piast Gliwice oraz Lechia Gdańsk informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u zawodników tych klubów, mecze 1/16 finału Pucharu Polski Stal Mielec – Piast Gliwice oraz Olimpia Grudziądz – Lechia Gdańsk, zaplanowane na 31 października 2020 roku, zostały odwołane.

Pierwszy mecz 1/16 finału FORTUNA Pucharu Polski dostarczył wielu emocji. Chojniczanka prowadziła w 85. minucie, jednak Garbarnia wyrównała trzy minuty później. Grający w osłabieniu po czerwonej kartce dla Donatasa Nakrosiusa, gospodarze w dogrywce stracili dwie bramki i to niedawny pierwszoligowiec awansował dalej. Do kolejnej rundy awansował także lider PKO Ekstraklasy – Raków Częstochowa, który wygrał w Niecieczy z Bruk-Bet Termaliką 2:0, a mógł wyżej, tyle że rzutu karnego nie wykorzystał Oskar Zawada. Dogrywki do rozstrzygnięcia rywalizacji z Sokołem Ostróda potrzebowali piłkarze Warty Poznań. Zespół Piotra Tworka wygrał 3:1, a dwa gole strzelił Mateusz Kuzimski.