FORTUNA Puchar Polski

W piątkowe południe w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary 1/16 finału FORTUNA Pucharu Polski 2020/2021. W grze pozostały jeszcze 32 drużyny – trzynaście z PKO Ekstraklasy, dziewięć z Fortuna 1 Ligi, sześciu drugoligowców i cztery z III ligi. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się w dniach 29-31 października.

Poznaliśmy ostatnie rozstrzygnięcia w 1/32 FORTUNA Pucharu Polski. Awans do kolejnej rundy zapewniła sobie Pogoń Szczecin, która pewnie pokonała Podhale Nowy Targ. O losach awansu szczecinian przesądziła wysoko wygrana przez nich pierwsza połowa (3:0). O krok od niespodzianki byli piłkarze Polonii Nysa. Trzecioligowcy prowadzili do 90. minuty z Górnikiem Łęczna 1:0, mimo to przegrali 1:3. Inny z przedstawicieli trzeciej ligi Orlęta Radzyń Podlaski nie sprostały Pogoni Siedlce, a dubletem popisał się Kamil Walków.