Aktualności

Właścicielu szkółki, Ty również możesz stać się beneficjentem Programu Certyfikacji!

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich27.05.2019 
Coraz więcej zgłoszeń napływa do Polskiego Związku Piłki Nożnej w związku z Programem Certyfikacji. Właściciele szkółek, którym przyznane zostaną certyfikaty, będą mogli liczyć na szereg korzyści z tym związanych.

Odznaczenie gwiazdką na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) będzie dla szkółki równoznaczne z uzyskaniem przez nią przewagi rynkowej wynikającej ze współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Certyfikaty będą nadawane przez krajową Federację wyłącznie po spełnieniu przez szkółkę (lub jej oddział) ściśle określonych kryteriów. Sprostanie wymaganiom zagwarantuje, że dany podmiot prowadzi szkolenie o odpowiedniej jakości i znajduje się w gronie najlepszych miejsc do rozwijania piłkarskich umiejętności dla dzieci i młodzieży. To dla całego środowiska sygnał, że szkółka spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra odpowiednio wykwalifikowana.

Dzięki zaangażowaniu polskiego rządu, przez trzy lata projekt zostanie dofinansowany łączną kwotą 130 mln zł (35 mln zł w 2020 roku, 45 mln zł w 2021 roku i 50 mln zł w 2022 roku). Szkółki i ich oddziały będą mogły przeznaczyć dofinansowanie (którego wysokość będzie uzależniona od koloru przyznanej gwiazdki oraz liczby certyfikowanych podmiotów) na wynagrodzenia trenerów, podwyższanie ich kwalifikacji oraz wynajem obiektów sportowych. Szkółki będą zatem mogły zadbać o rozwój już zatrudnionych szkoleniowców, a dodatkowa pula środków na pensje da im szansę na łatwiejsze pozyskiwanie najlepszej kadry trenerskiej dostępnej na rynku. To z kolei może przełożyć się na zwiększenie liczby trenerów, a w konsekwencji również szerszy nabór zawodników do szkółki.

Uzyskanie certyfikatu umożliwi też szkółce bezpłatny dostęp do materiałów i narzędzi szkoleniowych tworzonych przez trenerów zatrudnionych w Polskim Związku Piłki Nożnej. Baza wiedzy, nad rozwojem której stale pracują fachowcy zatrudnieni w Federacji, będzie dla pracowników certyfikowanego podmiotu dostępna za pośrednictwem bezpłatnego systemu informatycznego pozwalającego na zarządzanie nie tylko procesami szkoleniowymi, ale także kwestiami administracyjnymi szkółki. Skorzysta na tym szkółka (która otrzyma wsparcie w zakresie tworzenia programu szkoleniowego i prowadzenia działalności), trenerzy w niej zatrudnieni (mogący od tej pory czerpać z zasobów przygotowywanych przez najlepszych polskich specjalistów) oraz sami zawodnicy (szkolący się w oparciu o założenia z Narodowego Modelu Gry).

Odznaczenie certyfikatem może być dla właścicieli szkółek także kartą przetargową w negocjacjach z partnerami, sponsorami oraz samorządami. Dla przyszłych kontrahentów certyfikat nadany przez Polski Związek Piłki Nożnej będzie potwierdzeniem, że szkółka została pozytywnie zweryfikowana na wielu płaszczyznach, a dzieci i młodzież uczęszczające do niej na zajęcia mają stworzone optymalne warunki do dalszego piłkarskiego rozwoju.

Więcej informacji o Programie Certyfikacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz na https://www.laczynaspilka.pl/certyfikacja


Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności