Aktualności

Trenerzy jednymi z największych beneficjentów programu

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich25.09.2020 
Rozpoczęcie rejestracji do drugiego cyklu Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zbliża się wielkimi krokami. W porównaniu do poprzedniego sezonu, tym razem liczba certyfikatów jest ograniczona. Odznaczonych zostanie maksymalnie 100 podmiotów, które wraz z wyróżnieniem będą mogły liczyć na spore korzyści. Na udziale w programie wymiernie skorzystają również zatrudnieni w nich szkoleniowcy.

W ostatnich dniach na naszej stronie pisaliśmy, co udział w Programie Certyfikacji PZPN daje właścicielom szkółek – LINK. Beneficjentów projektu jest jednak więcej. Ich kolejną grupę stanowią trenerzy. Aby tak się stało, szkółka, w której są zatrudnieni w terminie od 1 do 10 października musi złożyć w systemie formularz rejestracyjny.

Na Programie Certyfikacji skorzystać mogą zarówno trenerzy już pracujący w zawodzie, jak i ci szukający zatrudnienia lub planujący to w niedalekiej przyszłości. Kryteria programu związane z maksymalną liczbą drużyn przypadającą na jednego trenera mogą bowiem sprawić, że zwiększy się popyt na szkoleniowców z odpowiednimi licencjami w ręku.

Z perspektywy szkoleniowców niezwykle istotny jest też fakt, że Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich został wsparty przez polski rząd. W ciągu trzech lat (2020 – 2022) dofinansuje on projekt łączną kwotą 130 mln zł. Pieniądze, które trafią na konta szkółek będą przeznaczane na dofinansowanie wydatków w takich obszarach jak np. wynagrodzenia szkoleniowców czy podwyższanie ich kwalifikacji. To obszary, które z założenia mają prowadzić do sukcesywnego podnoszenia poziomu pracy trenerów oraz stanowić dla nich motywację do dalszego rozwoju.

Program stawia przed certyfikowanymi szkółkami wysokie wymagania dotyczące nie tylko szkolenia, ale też np. administracji. W założeniu wszystkie stawiane przed podmiotami warunki mają sprawić, że poprawie ulegać będą warunki pracy w nich panujące i co za tym idzie rosnąć będzie komfort i satysfakcja trenerów.

Odznaczenie certyfikatem będzie możliwe wyłącznie przy spełnieniu ściśle określonych kryteriów. Podmioty, którym się to uda utworzą elitarne grono szkółek zapewniających najlepsze warunki do pracy nie tylko dla młodych zawodników, ale również właśnie dla trenerów. Praca w szkółce z gwiazdką PZPN będzie równoznaczna z możliwością prowadzenia zajęć na spełniającym standardy unifikacji PZPN boisku oraz dysponowaniem przez szkoleniowca odpowiednim sprzętem treningowym.

Podmioty zakwalifikowane do programu otrzymają do dyspozycji darmowy system zarządzania szkółką piłkarską, w ramach którego trenerzy będą mogli:
- tworzyć harmonogramy treningów,
- tworzyć lub wykorzystywać gotowe konspekty treningowe,
- porządkować dane i informacje na temat poszczególnych zawodników,
- tworzyć treningi specjalne (np. motoryczne albo indywidualne),
- utrzymywać stałą komunikację z rodzicami dzieci.

Kolejna korzyść dla szkoleniowców wynika z cyklicznych wizytacji prowadzonych przez PZPN. Dzięki nim pracownicy szkółek regularnie korzystać będą ze wskazówek doświadczonej kadry trenerów monitorujących odnośnie m.in. tworzenia programu szkolenia, planu treningowego, konspektów treningowych czy filarów szkolenia w codziennej pracy.

Harmonogram drugiego cyklu programu dostępny jest TUTAJ. Więcej informacji o Programie Certyfikacji oraz regulamin na jego drugi cykl znajdują się z kolei POD TYM LINKIEM.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności