Aktualności

Jak efektywnie planować proces szkoleniowy? Obejrzyj film z ważnymi instrukcjami

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich15.06.2020 
W procesie szkolenia jako trenerzy mamy przed sobą konkretne cele. Aby móc je osiągać, nasza praca musi stać na najwyższym poziomie. A wszystko zaczyna się od odpowiedniego planu.

Efektywne działanie to skarb, bez względu na to, o jakim aspekcie życia mówimy. W pracy szkoleniowej zależy nam na wymiernych efektach, czyli wychowaniu jednostek będących w stanie rywalizować na jak najwyższym poziomie sportowym. Do realizacji tego założenia niezbędna jest odpowiednia dokumentacja w postaci programu szkolenia oraz jego realne umieszczenie w czasie w postaci makro-, mezo- i mikrocyklu, a także jednostki treningowej. Równie ważnym aspektem będzie efektywność środków treningowych w odniesieniu do celów programu szkolenia.

Aby ułatwić zrozumienie powyższego zagadnienia przygotowaliśmy krótki instruktaż. Jest on przeznaczony dla całego spektrum środowiska trenerskiego. Dla niedoświadczonych trenerów jest to instrukcja, która krok po kroku poprowadzi ich do zbudowania odpowiedniej dokumentacji oraz jeszcze lepszej realizacji założeń szkoleniowych. Z kolei szkoleniowcy z większym doświadczeniem w zakresie planowania z pewnością znajdą tu elementy, którymi wzbogacą swój istniejący już plan, a podczas zajęć wykorzystają wskazówki do wprowadzenia bardziej świadomego coachingu oraz wyższej intensywności i szczegółowości.

Poniżej zamieszczamy do pobrania prezentację widoczną na filmie.

Życzymy efektywnego planowania!

  • PZPN - Planowanie pracy szkoleniowej.pdf (2.53 MB)
    POBIERZ

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności