Aktualności

Ruszył pilotażowy Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich08.02.2019 
Za kilka tygodni ruszy jeden z najważniejszych projektów Polskiego Związku Piłki Nożnej, mający na celu podniesienie i ujednolicenie poziomu szkolenia – Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich. Tymczasem 8 lutego PZPN rozpoczął program pilotażowy.

Zostanie on przeprowadzony na małej grupie docelowej, w celu przetestowania działań operacyjnych programu, formularzy zgłoszeniowych do programu oraz obsługi systemu informatycznego, służącego do administracji kwestii organizacyjnych oraz szkoleniowych podmiotu, który otrzyma Certyfikat PZPN. To jedynie działania próbne. Zarówno szkółki objęte, jak i nieobjęte pilotażem, będą musiały spełnić dokładnie takie same kryteria, by uzyskać certyfikat podczas właściwej procedury weryfikacyjnej i uzyskają go nie wcześniej niż 1 września 2019 roku.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej w co najmniej jednej kategorii wiekowej Junior G – Junior D (U6 - U13), w okresie nie krótszym niż przez ostatnie dwa pełne sezony, będących członkami Polskiego Związku Piłki Nożnej albo biorących udział w oficjalnych rozgrywkach PZPN lub odpowiedniego WZPN. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie oddziałowi szkółki piłkarskiej Certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności.

Dzięki Programowi Certyfikacji, rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność,
że certyfikowany oddział szkółki piłkarskiej spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczny, a jego kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników.

Wysokie standardy przyjęte w Programie Certyfikacji gwarantują, że oddział szkółki piłkarskiej, który otrzyma certyfikat, uzyska przewagę rynkową poprzez unikalne wyróżnienie współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności