Ekstraklasa futsal

W magazynie Łączy Nas Futsal podsumowujemy najważniejsze wydarzenia ostatnich tygodni w halowej odmianie piłki nożnej. Przy okazji meczu AZS UŚ Katowice – Team Lębork udało się podsłuchać, o co trener Wojciech Pięta pytał zawodników, kiedy wziął czas. Ponadto pokażemy na czym polega gra pivota, ale zobaczycie też fenomenalne trafienia zawodników Statscore Futsal Ekstraklasy i „skserowane" cieszynki futsalistów FC Toruń.

Najgroźniejsi ligowi rywale wykorzystali fakt, że Rekord w weekend nie grał i zbliżyli się do mistrza Polski. Swoje mecze w delegacji wygrały Piast Gliwice i Constract Lubawa, z bardzo dobrej strony pokazał się również FC Toruń. Nadal jednak przewaga punktowa bielszczan jest znacząca.

Nie rozczarował szlagier Statscore Futsal Ekstraklasy. Pojedynek trzeciej drużyny z liderem, czyli Piasta Gliwice z Rekordem Bielsko-Biała, od pierwszych minut trzymał w napięciu. W pierwszych dwudziestu minutach widzowie oglądali cztery bramki, a na przerwę drużyny schodziły z remisem. W drugiej połowie o wygranej bielszczan zadecydowało jedno trafienie – autorem złotego gola był młody Kamil Surmiak. Mecz był na żywo transmitowany przez kanał Łączy Nas Piłka. Już teraz można obejrzeć spotkanie z odtworzenia.

Kolejny trudny sprawdzian czeka aktualnego mistrza Polski w futsalu. Przed tygodniem bielszczanie zmierzyli się na własnym terenie z Constractem Lubawa, dzisiaj czeka ich mecz z największą rewelacją tegorocznych zmagań, Piastem Gliwice. Spotkanie lidera z trzecią drużyną tabeli pokażemy na Łączy Nas Piłka od godziny 20:15.

Najważniejszym wydarzeniem ostatnich tygodniu w polskim futsalu był rekord ustanowiony przez zawodnika Gatty Active Zduńska Wola Daniela Krawczyka. „Krawiec” w meczu z Red Dragons zdobył cztery bramki i w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii z wynikiem 315 bramek wyprzedził obecnego selekcjonera reprezentacji Polski Błażeja Korczyńskiego. Ponadto w tym odcinku pokażemy piękne i podobne do siebie bramki Pawła „Magica” Budniaka i Przemysława „Pompona” Dewuckiego.