Ekstraklasa futsal

Constract Lubawa nie miał żadnych problemów, by w meczu 21. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy pokonać zespół z Torunia. Wicelider tabeli już do przerwy strzelił sześć bramek, a po zmianie stron dołożył kolejne. W efekcie wygrał z FC Toruń aż 11:0 – pięć bramek zdobył Pedrinho, dwie Carlos Henrique i Jakub Raszkowski, a po jednej Vitinho i Bartłomiej Piórkowski. Po wygranej Constract zwiększyła przewagę nad Piastem Gliwice do trzech punktów.

Rozkręca się ligowa karuzela w Statscore Futsal Ekstraklasie. W weekend ligowcy grali po raz dwudziesty w tym sezonie, a w środę ponownie wybiegną na parkiety. Doskonała to wiadomość dla wicemistrza Polski, Constractu Lubawa, który potknął się w Chorzowie. Rehabilitacji będzie szukał w potyczce z FC Toruń. Spotkanie to będzie pokazywane na kanale Łączy Nas Piłka w środę od 18:15. Tansmisję zaczynamy kwadrans wcześniej.

Po reprezentacyjnej przerwie na ligowe parkiety powróciły drużyny Statscore Futsal Ekstraklasy. Najlepiej przerwę ligową wykorzystał Rekord, który odniósł najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. Czternaście bramek zaaplikowanych rywalowi z Chojnic cieszy bielszczan tym bardziej, że w meczu na szczycie w Chorzowie przegrał wicelider z Lubawy.

Po wyeliminowaniu walijskiego Swansea zawodnicy Rekordu Bielsko-Biała w sobotę przystąpią do kolejnej rundy futsalowej Ligi Mistrzów. W 1/16 finału przeciwnikiem aktualnego mistrza Polski będzie przedstawiciel Rumunii, czyli United Galati. Początek tej konfrontacji został zaplanowany na godzinę 16:00, a transmisję z wydarzenia przeprowadzi kanał nSport+.

W połowie sezonu wycofała się z rozgrywek Statscore Futsal Ekstraklasy Gatta Active Zduńska Wola. Rezygnacja ekipy z województwa łódzkiego to nie tylko ogromny cios dla wizerunku ligi, ale także wielka strata dla społeczności lokalnej, która na meczach starała się tworzyć klimat rodem z boisk piłkarskich. – Dla nas koszulka Gatty to relikwia – twierdzą fani.