Wyróżnienie UEFA: Łukasz Piszczek w drużynie tygodnia!

Aktualności19.02.2016

Redaktorzy serwisu UEFA.com wskazali dziś jedenastkę najlepszych piłkarzy pierwszych meczów 1/16 finału Ligi Europy. Nie zabrakło wśród nich reprezentanta Polski, Łukasza Piszczka, który był jedną z najjaśniejszych postaci wczorajszego starcia Borussii Dortmund z FC Porto. Warto zaznaczyć, że mimo naprawdę imponującego występu całej drużyny BVB, spośród podopiecznych Thomasa Tuchela UEFA zdecydowała się wyróżnić tylko Polaka.

Przypomnijmy, że 44-krotny reprezentant Polski zdobył wczoraj swoją drugą bramkę w tym sezonie. Już w 6. minucie spotkania wypracował sobie pozycję w polu karnym Portugalczyków i po dośrodkowaniu Henrikha Mkhitaryana „na raty” pokonał Ikera Casillasa. Ostatecznie Borussia zwyciężyła bardzo pewnie, 2:0 (1:0). Przed rewanżem w Porto jest zdecydowanym faworytem do awansu.

Magic moment!

Posted by Łukasz Piszczek on Thursday, 18 February 2016

Polak zwrócił wczoraj na siebie uwagę nie tylko efektowną bramką. Przez pełne 90 minut był niezwykle skuteczny w obronie, a jednocześnie raz po raz aktywnie uczestniczył w atakach BVB. W drugiej połowie oddał jeszcze jeden strzał na bramkę Porto, tym razem niecelny.

Redaktorzy UEFA.com zdecydowali, że popularnemu „Piszczowi” po takim występie absolutnie należy się miejsce wśród jedenastu najlepszych piłkarzy tej rundy Ligi Europy. Warto zauważyć, że gracza Borussii umieścili oni nie na prawej, lecz na lewej stronie obrony. Pozycję prawego defensora wywalczył sobie gracz Bayeru Leverkusen, Tin Jedvaj.

Rewanżowe spotkanie dortmundczyków z FC Porto odbędzie się za niespełna tydzień, w czwartek 25 lutego. Wcześniej, bo już w niedzielę, Piszczek stanie na boisku oko w oko… właśnie ze wspomnianym Jedvajem. O 15:30 „czarno-żółci” zagrają w Leverkusen z trzecią drużyną Bundesligi, Bayerem.

TAGI: lukasz piszczek, borussia dortmund, liga europy, uefa,