Gol i asysta Arka Milika! Ajax triumfuje i zbliża się do mistrzostwa

Aktualności20.03.2016
Ten mecz mógł odwrócić losy batalii o mistrzostwo Holandii i… prawdopodobnie odwrócił! Ajax Amsterdam wygrał dziś 2:0 (1:0) na boisku dotychczasowego lidera tabeli, PSV Eindhoven, i stanął na czele Eredivisie. Świetny mecz w barwach gości rozegrał Arkadiusz Milik, który w efektownym stylu strzelił pierwszą bramkę dla „de Joden”, a przy drugiej asystował.

Wydawałoby się, że dorównanie Robertowi Lewandowskiemu w kwestii strzeleckiej regularności jest zadaniem wręcz niewykonalnym, ale Arkadiusz Milik zdaje się temu absolutnie zaprzeczać. W dzisiejszym meczu na szczycie holenderskiej Eredivisie 22-letni Polak trafił w piątym spotkaniu z rzędu! I to błyskawicznie – gdy zegar wskazywał 1. minutę i 13. sekundę spotkania.

Trzeba jednocześnie dodać, że był to gol naprawdę rzadkiej urody. Polak świetnie odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z prawej strony boiska i mocnym strzałem głową nie dał Jeroenowi Zoetowi żadnych szans. Było to 16. ligowe trafienie Milika w obecnym sezonie – siódme w ciągu ostatnich pięciu tygodni.

0-1 Arkadiusz Milik Goal HD | PSV Eindhoven v... przez Pathmanathan_Cumanan

Gracze Ajaxu dobrze wiedzieli, że bezpośrednie starcie z dotychczasowym liderem tabeli to idealny moment, by w końcu odwrócić losy rywalizacji o mistrzostwo kraju, dlatego w drugiej połowie poszli za ciosem. Swoich przeciwników z Philips Stadion dobili w 76. minucie, gdy Milik błyskotliwie zgrał futbolówkę do Anwara El-Ghaziego, a ten pewnym uderzeniem z 17 metrów dał przyjezdnym zwycięstwo 2:0.

0-2 Anwar El-Ghazi Goal | PSV Eindhoven v... przez Pathmanathan_Cumanan

Dzięki tej wygranej amsterdamczycy przeskoczyli PSV w ligowej tabeli – obecnie wyprzedzają rywali o 2 punkty. Do końca rozgrywek Eredivisie pozostało 6 serii spotkań.