[LIGA EUROPY] Skromna zaliczka Jagiellonii. Rio Ave pokonane

Aktualności26.07.2018
Minimalną zaliczkę w pierwszym meczu II rundy kwalifikacji Ligi Europy wypracowali sobie piłkarze Jagiellonii Białystok. Drużyna Ireneusza Mamrota pokonała na własnym terenie portugalskie Rio Ave FC 1:0 po bramce Mateusza Machaja.

Jagiellończycy doskonale rozpoczęli spotkanie z Portugalczykami. Już w dziewiątej minucie spotkania objęli prowadzenie – na prostopadłe podanie z głębi pola zdecydował się Przemysław Frankowski, błąd popełnił defensor Rio Ave, który nie zdołał zatrzymać piłki, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się Mateusz Machaj. Jedenaście minut później pierwszą groźną okazję stworzyli sobie goście. Na strzał z dystansu zdecydował się Bruno Moreira, jednak jego uderzenie sparował Marian Kelemen. Doświadczony bramkarz przed przerwą miał jeszcze trochę pracy. Najpierw jego dyspozycję sprawdził Gelson, a następnie bliski pokonania własnego golkipera był Nemanja Mitrović. Na szczęście dla „Jagi”, jego interwencja po dośrodkowaniu zakończyła się na słupku. Podopieczni Ireneusza Mamrota w pierwszej połowie nie zagrozili już poważnie bramce Rio Ave, ale na przerwę i tak schodzili z korzystnym dla siebie rezultatem.

W początkowej fazie drugiej połowy spotkania Portugalczycy osiągnęli optyczną przewagę, ale to gospodarze mogli podwoić swój stan posiadania. Po dograniu Arvydasa Novikovasa bardzo blisko gola był Bartosz Kwiecień, ale z niewielkiej odległości nie zdołał skierować piłki do siatki. Z drugiej strony boiska bardzo dobrze spisywał się za to Marian Kelemen. Golkiper „Jagi” pewnie interweniował przy dośrodkowaniach, zatrzymał też strzał Wendersona Galeno. Białostoczanie oddali inicjatywę przyjezdnym, skupiając się głównie na rozbijaniu ofensywnych akcji portugalskiej drużyny. Cel udało się zrealizować – goście nie zdołali wyrównać i drużyna Ireneusza Mamrota wygrała 1:0.

Jagiellonia rewanżowe spotkanie z Rio Ave rozegra 2 sierpnia o 21:00. W przypadku awansu, jej rywalem będzie belgijski KAA Gent.