[LIGA EUROPY] Przegrana Lecha. Trudna sytuacja „Kolejorza” przed rewanżem

Aktualności09.08.2018

W trudnej sytuacji znalazł się Lech Poznań przed rewanżem w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Europy. „Kolejorz” w pierwszym spotkaniu na wyjeździe poniósł porażkę 0:2 z faworyzowanym KRC Genk. Pierwszego gola poznaniacy stracili na chwilę przed zmianą stron. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Ruslan Malinovsky, a w drugiej połowie w 56. minucie wynik meczu ustalił Mbwana Samata. Rewanż zostanie rozegrany w przyszły czwartek o godzinie 20:15 w Poznaniu.

9 sierpnia 2018, 20:00 – Genk

KRC Genk – Lech Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: Ruslan Malinovsky 44, Mbwana Samata 56

KRC Genk: 1. Danny Vukovic – 31. Joakim Mæhle, 6. Sébastien Dewaest, 33. Jhon Lucumí, 21. Jere Uronen – 77. Dieumerci Ndongala, 25. Sander Berge, 18. Rusłan Malinowśkyj, 24. Alejandro Pozuelo, 14. Leandro Trossard (82, 8. Edon Zhegrova) – 10. Mbwana Samatta (65, 93. Zinho Gano).

Lech Poznań: 1. Jasmin Burić – 28. Maciej Orłowski, 4. Thomas Rogne (68, 13. Nikola Vujadinović), 3. Vernon De Marco – 17. Maciej Makuszewski (54, 29. Kamil Jóźwiak), 19. Tomasz Cywka, 6. Łukasz Trałka, 7. Maciej Gajos, 22. Wołodymyr Kostewycz – 32. Christian Gytkjær, 10. Darko Jevtić (75, 8. Paweł Tomczyk).

Żółte kartki: Makuszewski, Rogne, Kostewycz, Trałka