[LIGA EUROPY] Minimalne zwycięstwo Górnika Zabrze

Aktualności12.07.2018
Skromną zaliczkę w pierwszym meczu I rundy kwalifikacji Ligi Europy wypracowali sobie zawodnicy Górnika Zabrze. Podopieczni Marcina Brosza pokonali 1:0 mołdawską Zareę Bielce po bramce Igora Angulo.

Zabrzanie byli blisko objęcia prowadzenia już po siedmiu minutach spotkania, ale Igor Angulo nieznacznie pomylił się wykonując rzut wolny. Po nieco ponad pół godzinie gry Górnik znów miał podobną okazję. Tym razem do piłki podszedł Szymon Żurkowski, lecz jego strzał wybronił strzegący bramki Zarei Vladimir Livsit. Po pierwszej połowie w Zabrzu utrzymywał się zatem bezbramkowy remis, a gospodarze stwarzali zagrożenie głównie po stałych fragmentów gry.

To, że ten element będzie groźną bronią zabrzan, potwierdziło się pięć minut po wznowieniu gry. Tym razem z rzutu rożnego dośrodkował Żurkowski, w polu karnym gości najwyżej wyskoczył Dani Suarez, ale po uderzeniu głową Hiszpana piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki rywala. Piłkarze Górnika poza tym długo nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji, a czas nieubłaganie uciekał. Co prawda potrafili dojść do pozycji strzeleckich, ale ich próby były bardzo nieskuteczne. Opór rywala udało się przełamać dopiero na trzy minuty przed końcem spotkania. Po dośrodkowaniu Adama Wolniewicza z prawej strony boiska Igor Angulo celnie uderzył i pokonał Vladimira Livsita. Jak się okazało, było to trafienie na wagę zwycięstwa. Kibiców zmartwić może jedynie czerwona kartka Szymona Żurkowskiego, którą młody pomocnik obejrzał tuż przed końcowym gwizdkiem.

Rewanżowe spotkanie Górnik rozegra 19 lipca o 19:00 w Kiszyniowie.