[LIGA EUROPY] Górnik Zabrze pokonany. Kolejna porażka ze Słowakami

Aktualności26.07.2018
Po wtorkowej porażce Legii Warszawa ze Spartakiem Trnava, kolejny słowacki zespół pokonał przedstawiciela naszej ekstraklasy. W pierwszym meczu II rundy kwalifikacji Ligi Europy AS Trencin pokonał w Zabrzu tamtejszego Górnika 1:0 po bramce Philipa Azango.

W starciu Górnika z Trencinem trudno było wskazać faworyta. Jako pierwsi doskonałą okazję stworzyli sobie jednak podopieczni Marcina Brosza. Po niespełna kwadransie gry znaleźli się w doskonałej sytuacji. Chyba dość niespodziewanie dla nich samych, przed bramkarzem stanęli Igor Angulo, Daniel Smuga i Szymon Żurkowski. Ten ostatni zgrał piłkę do Hiszpana, ale najlepszy snajper Górnika w poprzednim sezonie zmarnował okazję, trafiając w golkipera Szachtiora. Zabrzanie przeważali, ale mogli nadziać się na bardzo dobrą kontrę Słowaków. Na szczęście dla zespołu ze Śląska, w sytuacji sam na sam potyczkę z Tomaszem Loską przegrał Abdul Zubairu. Niestety, w 39. minucie Górnik nie ustrzegł się już straty gola. Po dośrodkowaniu w pole karne futbolówka trafiła do Hamzy Catakovicia. Pomocnik Trencinu opanował podanie i zagrał piłkę do niepilnowanego Philipa Azango, a ten bez większych kłopotów pokonał golkipera z Zabrza. Przed przerwą gospodarze nie zdołali już odrobić wyniku i zeszli na nią z jednobramkową stratą.

Zaledwie sześć minut po wznowieniu gry mogła ona pójść w zapomnienie. Zabrzanie wyprowadzili bardzo dobry kontratak, Jesus Jimenez dograł do Daniela Smugi, ale piłkarz Górnika w bardzo dogodnej sytuacji posłał futbolówkę nad poprzeczką. Zmarnowana okazja mogła się zemścić kilka minut później, ale po uderzeniu zawodnika ze Słowacji po dośrodkowaniu z rzutu wolnego kapitalnie interweniował Tomasz Loska. Piłkarze Marcina Brosza do końca starali się doprowadzić do wyrównania, ale tego dnia nie udało im się sforsować defensywy AS Trencin. W pierwszym meczu przegrali więc 0:1 i mocno skomplikowali sobie sytuację.

Zabrzanie rewanżowy mecz z AS Trencin rozegrają 2 sierpnia o 17:30 w Myjavie. Jeśli awansują do III rundy kwalifikacji Ligi Europy, przyjdzie im walczyć z legendarnym Feyenoordem Rotterdam.