[LIGA EUROPY] Kędziora i Dynamo Kijów z awansem. A pozostali Polacy?

Aktualności29.11.2018
W czwartek piąta seria spotkań fazy grupowej Ligi Europy. W rozgrywkach tych uczestniczy ośmiu polskich piłkarzy, z których dwóch jest już pewnych gry w dalszej fazie rywalizacji, a dwóch pożegnało się już z szansami na awans. Jak spisali się Polacy w ten wieczór?

Już wiemy, że w jesiennej rundzie rozgrywek z Ligą Europy pożegna się Łudogorec Razgrad. Ekipa Jacka Góralskiego i Jakuba Świerczoka pogrzebała już swoje szanse na awans do dalszej fazy rozgrywek. W piątym spotkaniu Łudogorec miał trudne zadanie gry na wyjeździe z Bayerem 04 Leverkusen. W tym spotkaniu wcześniej rzadko grający Polacy dostali szansę od pierwszej minuty. Świerczok zaliczył asystę przy dającym remis goli Marcelinho, a Góralski rozegrał pełne spotkanie.

Dużo więcej gra natomiast Tomasz Kędziora w Dynamie Kijów, bez którego trudno wyobrazić sobie defensywę drużyny ze stolicy Ukrainy. Polak wystąpił we wszystkich meczach Dynama w fazie grupowej Ligi Europy, raz trafiając do siatki. Jego zespół wygrywając w czwartek na wyjeździe z Astaną zapewnił sobie udział w wiosennej części rozgrywek.

Lekcję futbolu dostał Karabach Agdam na własnym terenie w meczu ze Sportingiem Lizbona, a cały mecz rozegrał Jakub Rzeźniczak w barwach gospodarzy. Z kolei Damian Kądzior pojawił się przeciwko Fenerbahce tylko na ostatnie minuty, gdy jego Dinamo broniło remisu. Sporo czasu na murawie zaliczył za to Patryk Małecki w sporym zaskoczeniu, jakie sprawił jego zespół przeciwko mocnemu Anderlechtowi.

Czwartkowe mecze Ligi Europy z udziałem zespołów Polaków:

16:50, FK Astana 0:1 Dynamo Kijów (Tomasz Kędziora zagrał 90 minut)

18:55, RSC Anderlecht 0:0 Spartak Trnava (Patryk Małecki zagrał 90 minut)

18:55, Bayer 04 Leverkusen 1:1 Łudogorec Razgrad (Jacek Góralski zagrał 90 minut, Jakub Świerczok grał do 82. minuty)

18:55, Girondins Bordeaux 2:0 Slavia Praga (Igor Lewczuk poza kadrą na mecz)

18:55, Fenerbahce SK 0:0 Dinamo Zagrzeb (Damian Kądzior pojawił się na boisku w 90. minucie)

18:55, Karabach Agdam 1:6 Sporting CP (cały mecz Jakuba Rzeźniczaka)

21:00, Malmoe FF 2:2 KRC Genk (Jakub Piotrowski poza kadrą)