Tylko u nas
Videoblog Błyskawiczny #92
W 92. odcinku Videobloga Błyskawicznego Kuba Polkowski i Łukasz Wiśniowski odpowiedzieli na kilka niezwykle trudnych pytań, a także skomentowali zakończenie reprezentacyjnej kariery przez Łukasza Piszczka.
W 92. odcinku Videobloga Błyskawicznego Kuba Polkowski i Łukasz Wiśniowski odpowiedzieli na kilka niezwykle trudnych pytań, a także skomentowali zakończenie reprezentacyjnej kariery przez Łukasza Piszczka.
W kolejnym odcinku Videobloga Błyskawicznego Jakub Polkowski i Łukasz Wiśniowski opowiedzieli między innymi o inauguracji nowych kanałów PZPN #PiłkaDlaWszystkich, a także startującym sezonie Centralnej Ligi Juniorów. Zapraszamy do obejrzenia.
Na mistrzostwach świata w Rosji w roli AVAR pracował przy szesnastu spotkaniach. Dla Pawła Gila był to niesłychanie intensywny okres, w którym zdobył bezcenne doświadczenie. – Moja praca sprawiła mi na pewno bardzo dużo przyjemności, ale nie tylko ja, lecz cały polski zespół sędziowski, mógł wrócić do kraju z podniesioną głową – mówi w rozmowie z Łączy Nas Piłka.
Był legendą Lechii, wszechstronnym sportowcem, a przede wszystkim przebiegłym obrońcą, trudnym do przejścia dla napastnika. 34 razy zagrał z orzełkiem na piersi, zakładał opaskę kapitana kadry. Dziś po Romanie Koryncie zostały tylko wspomnienia. Zapamiętamy go jako człowieka ponad klubowymi podziałami, piłkarza, który po boisku poruszał się z charakterystyczną gracją godną dżentelmena. Nie miał w sobie nic z gwiazdy, a sportowej sylwetki mogli mu zazdrościć dużo młodsi koledzy.
Mistrzostwa świata w piłce nożnej zawsze przynoszą ogromne emocje. Futbol wciąż osiąga nowe pułapy, przekracza kolejne bariery. Nie tylko piłkarze są jednak narażeni na obciążenia z tym związane – przeżycia udzielają się także kibicom. O aspektach związanych ze zdrowiem rozmawiamy z dr. Zygmuntem Kalicińskim, kardiochirurgiem, inicjatorem powstania „Fundacji dla transplantacji. Zostaw serce na ziemi”, a także… perkusistą zespołu HLA4transplant.
Piłka błotna to wciąż bardzo niszowa odmiana futbolu zarówno w Polsce, jak i na świecie. Niemniej jednak potrafi być bardzo widowiskowa i stale poszerza grono swoich zwolenników. - To taka reminiscencja naszego dzieciństwa, kiedy uganialiśmy się za piłką bez względu na warunki atmosferyczne, co często kończyło się właśnie grą w wodzie i błocie. Zamykasz oczy i przypominasz wszystkie najważniejsze mecze z dawnych lat – mówi Maciej Rant, jeden z głównych animatorów błotnego futbolu na Podlasiu, z którym porozmawialiśmy o początkach tej pokręconej formy najpopularniejszej drużynowej gry na świecie, a także o tym, jak błotny futbol ma się w naszym kraju, a także poza jego granicami.
Do pobrania jest już Official Guide Polish National Team / 2018 FIFA World Cup Russia, czyli wydawnictwo Polskiego Związku Piłki Nożnej, które powstało specjalnie na mistrzostwa świata w Rosji. Nasz magazyn to prawdziwy skarb wiedzy. Przeczytacie w nim m.in. wywiady z selekcjonerem Adamem Nawałką i rozgrywającym Piotrem Zielińskim. O tym, ile razy zagraliśmy na mistrzostwach, kiedy osiągnęliśmy największy sukces i kto był bohaterem, dowiecie się z mundialowego alfabetu i biało-czerwonych liczb. Dowiecie się również, dlaczego nasza drużyna jest kadrą bez klonów. Na czynniki pierwsze rozebraliśmy także naszych grupowych rywali. Nie mają dla nas tajemnic! Z wielką przyjemnością oddajemy w Wasze ręce 120 stron ciekawej lektury. Miłego czytania! Łączy Nas Piłka.