Za nami kolejny, intensywny weekend z piłką nożną. Co zapamiętamy z niego najbardziej? Na pewno urodzinowe trafienia Arka Milika, piorunujące wejście Kamila Grosickiego i utrzymaną po raz kolejny, niebywałą regularność Roberta Lewandowskiego na boiskach Bundesligi. Sprawdźcie najważniejsze liczby minionych dwóch dni w polskim futbolu.

Reprezentacja A

Takiego rezultatu, mimo wszystko, mało kto się spodziewał. Hannover 96, po ośmiu ligowych porażkach z rzędu, odniósł dziś pierwsze zwycięstwo w Bundeslidze od… końcówki listopada. Podopieczni Thomasa Schaafa dwukrotnie pokonali dziś Przemysława Tytonia i pokonali VfB Stuttgart na wyjeździe 2:1 (1:1). Artur Sobiech zagrał od 88. minuty.

Artur Sobiech zdobył dwie bramki i zapewnił zwycięstwo Hannoverowi 96 w sparingu z trzecioligowym SV Wehen Wiesbaden, który odbył się w tureckim Belek. „Die Roten” od 13. minuty przegrywali 0:1, ale reprezentant Polski w 120 sekund odwrócił losy spotkania i został bohaterem. Sobiech trafił do siatki w 70. i 72. minucie. Poniedziałkowy mecz był debiutem na ławce trenerskiej nowego szkoleniowca Hannoveru, Thomasa Schaafa.

Artur Sobiech strzelił gola w 13. kolejce Bundesligi przeciwko Borussi Moenchengladbach, ale jego zespół ostatecznie przegrał 1:2. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, kiedy po upływie dwóch kwadransów, gola strzelił Ibrahima Traore. Hannover odpowiedział w 65. minucie. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnegoi małym zamieszaniu w polu karnym, futbolówkę do siatki skierował Sobiech. Zwycięskiego gola dla Borussii na sześć minut przed końcem meczu strzelił Raffael. Reprezentant Polski na murawie przebywał przez całe spotkanie, a jego gola z dzisiejszego spotkania można zobaczyć >>>TUTAJ<<<. To trzecia bramka 25-latka w obecnym sezonie Bundesligi