[TAK GRAŁA MŁODZIEŻ] Dwa gole Świderskiego, Grabara w kadrze na obóz

Reprezentacja31.07.2018

Dwa gole Karola Świderskiego dały Jagiellonii Białystok zwycięstwo w starciu z Arką Gdynia. Kamil Grabara znalazł się natomiast w kadrze pierwszego zespołu Liverpool FC na zgrupowanie we Francji. Sprawdź, jak radzili sobie w ostatni weekend reprezentanci Polski U-21 i U-20.

Reprezentacja Polski U-21*:

Karol Angielski (Wisła Płock) – od 68. minuty w meczu z Górnikiem Zabrze (1:1).

Jakub Bartosz (Wisła Kraków) – cały mecz z Miedzią Legnica (2:1) na ławce rezerwowych.

Jan Bednarek (Southampton FC) – do 46. minuty w towarzyskim meczu z Dijon FCO (2:0).

Wiktor Biedrzycki (Górnik Zabrze) – poza kadrą na mecz z Wisłą Płock (1:1).

Dawid Błanik (Pogoń Szczecin) – do 62. minuty w meczu z Piastem Gliwice (0:2).

Paweł Bochniewicz (Górnik Zabrze) – poza kadrą na mecz z Wisłą Płock (1:1).

Kamil Dankowski (Śląsk Wrocław) – 90 minut w meczu z Lechią Gdańsk (1:1).

Patryk Dziczek (Piast Gliwice) – 90 minut w meczu z Pogonią Szczecin (2:0).

Damian Gąska (Śląsk Wrocław) – do 65. minuty w meczu z Lechią Gdańsk (1:1).

Kamil Grabara (Liverpool FC) – do 46. minuty w towarzyskim meczu z Manchesterem United (4:1). Znalazł się w kadrze na obóz pierwszego zespołu we francuskim Evian.

Robert Gumny (Lech Poznań) – poza kadrą na mecz z Cracovią (2:0).

Filip Jagiełło (Zagłębie Lubin) – cały mecz z Zagłębiem Sosnowiec (2:1) na ławce rezerwowych

Robert Janicki (Warta Poznań) – od 72. minuty w meczu z Garbarnią Kraków (1:1).

Dominik Jończy (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (1:2).

Kamil Jóźwiak (Lech Poznań) – poza kadrą na mecz z Cracovią (2:0).

Bartosz Kapustka (Leicester City) – poza kadrą na towarzyskie spotkanie z Udinese Calcio (1:2).

Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok) – cały mecz z Arką Gdynia (2:0) na ławce rezerwowych.

Adrian Klimczak (Arka Gdynia) – poza kadrą na mecz z Jagiellonią Białystok (0:2).

Dawid Kownacki (UC Sampdoria) – do 46. minuty w towarzyskim meczu z AC Parma (3:1).

Miłosz Kozak (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – od 69. Minuty w meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (1:2).

Mateusz Kuchta (Zagłębie Lubin) – cały mecz z Zagłębiem Sosnowiec (2:1) na ławce rezerwowych

Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin) – od 72. minuty w meczu z Piastem Gliwice (0:2).

Marcel Lizak (Girona FC) – zadebiutował w barwach filialnego zespołu Girona FC, CF Peralada-Girona B, w meczu Pucharu Katalonii przeciwko Cerdanyola del Valles FC. Jego drużyna wygrała po rzutach karnych 5:4, po dogrywce utrzymywał się remis 1:1. Polak rozegrał 90 minut.

Tomasz Loska (Górnik Zabrze) – 90 minut w meczu z Wisłą Płock (1:1).

Jakub Łabojko (Śląsk Wrocław) – poza kadrą na mecz z Lechią Gdańsk (1:1).

Daniel Łuczak (Śląsk Wrocław) – poza kadrą na mecz z Lechią Gdańsk (1:1).

Jakub Łukowski (Wisła Płock) – od 81. minuty w meczu z Górnikiem Zabrze (1:1).

Konrad Michalak (Legia Warszawa) – do 46. minuty w meczu z Koroną Kielce (2:1).

Sebastian Milewski (Zagłębie Sosnowiec) – od 62. minuty w meczu z Zagłębiem Lubin (1:2).

Kamil Pestka (Cracovia) – do 70. minuty w meczu z Lechem Poznań (0:2).

Jakub Piotrowski (KRC Genk) – cały mecz z SC Lokeren (4:0) na ławce rezerwowych.

Konrad Poprawa (Wigry Suwałki) – poza kadrą na mecz z Chojniczanką Chojnice (1:1).

Adam Radwański (Raków Częstochowa) – od 63. minuty w meczu z GKS 1962 Jastrzębie (2:2).

Adam Ryczkowski (Górnik Zabrze) – do 51. minuty w meczu z Wisłą Płock (1:1).

Jakub Serafin (Cracovia) – 90 minut w meczu z Lechem Poznań (0:2).

Artur Siemaszko (Zagłębie Lubin) – poza kadrą na mecz z Zagłębiem Sosnowiec (2:1).

Mateusz Spychała (Stal Mielec) – 90 minut w meczu z Puszczą Niepołomice (0:1).

Sebastian Szymański (Legia Warszawa) – od 89. minuty w meczu z Koroną Kielce (2:1).

Karol Świderski (Jagiellonia Białystok) – do 68. minuty i dwie bramki w meczu z Arką Gdynia (2:0).

Marcin Urynowicz (Górnik Zabrze) – 90 minut w meczu z Wisłą Płock (1:1).

Mateusz Wieteska (Legia Warszawa) – 90 minut w meczu z Koroną Kielce (2:1).

Oskar Zawada (Wisła Płock) – poza kadrą na mecz z Górnikiem Zabrze (1:1).

Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze) – 90 minut w meczu z Wisłą Płock (1:1).

Mateusz Żyro (Legia Warszawa) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Koroną Kielce (2:1).

*W zestawieniu ujęci zostali zawodnicy powołani na ostatni mecz kwalifikacji mistrzostw Europy z Litwą oraz zgrupowanie w Bydgoszczy

Reprezentacja Polski U-20*:

Jakub Bednarczyk (Bayer 04 Leverkusen) – cały towarzyski mecz z Fortuną Sittard (2:0) na ławce rezerwowych.

Adrian Benedyczak (Pogoń Szczecin) – od 62. minuty w meczu z Piastem Gliwice (0:2).

Sebastian Bergier (Stal Mielec) – cały mecz z Puszczą Niepołomice (0:1) na ławce rezerwowych.

Mateusz Bogusz (Ruch Chorzów) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Radomiakiem Radom (0:2).

Marcin Bułka (Chelsea FC) – do 46. minuty w towarzyskim meczu z Interem Mediolan (1:1, k. 5:4).

Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk) – cały mecz ze Śląskiem Wrocław (1:1) na ławce rezerwowych.

Riccardo Grym (Wisła Kraków) – poza kadrą na mecz z Miedzią Legnica (2:1).

Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze) – 90 minut w meczu z Wisłą Płock (1:1).

Wojciech Hajda (Górnik Zabrze) – pauzuje z powodu poważnej kontuzji.

Radosław Kanach (Cracovia) – od 70. minuty w meczu z Lechem Poznań (0:2).

Tymoteusz Klupś (Lech Poznań) – od 90. minuty w meczu z Cracovią (2:0).

Mateusz Kochalski (Radomiak Radom) – cały mecz z Ruchem Chorzów (2:0) na ławce rezerwowych.

David Kopacz (VfB Stuttgart) – od 88. minuty w towarzyskim meczu z SD Eibar (2:1).

Mikołaj Kwietniewski (Legia Warszawa) – poza kadrą na mecz z Koroną Kielce (2:1).

Adrian Łyszczarz (GKS Katowice) – cały mecz z ŁKS Łódź (1:0) na ławce rezerwowych.

Radosław Majecki (Legia Warszawa) – poza kadrą na mecz z Koroną Kielce (2:1).

Kacper Michalski (Górnik Zabrze) – do 51. minuty w meczu z Wisłą Płock (1:1).

Daniel Mikołajewski (Lechia Gdańsk) – poza kadrą na mecz ze Śląskiem Wrocław (1:1).

Jakub Moder (Odra Opole) – do 79. minuty w meczu z Sandecją Nowy Sącz (1:0).

Bartosz Mrozek (Elana Toruń) – 90 minut w meczu ze Zniczem Pruszków (2:0).

Dariusz Pawłowski (Górnik Zabrze) – cały mecz z Wisłą Płock (1:1) na ławce rezerwowych.

Tymoteusz Puchacz (Zagłębie Sosnowiec) – cały mecz z Zagłębiem Lubin (1:2) na ławce rezerwowych.

Oskar Repka (Chrobry Głogów) – poza kadrą na mecz z GKS Tychy (1:1).

Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin) – poza kadrą na mecz z Zagłębiem Sosnowiec (2:1).

Sebastian Strózik (Cracovia) – od 65. minuty w meczu z Lechem Poznań (0:2).

Serafin Szota (Odra Opole) – 90 minut w meczu z Sandecją Nowy Sącz (1:0).

Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin) – 90 minut w meczu z Piastem Gliwice (0:2).

Nikolas Wróblewski (GKS Tychy) – poza kadrą na mecz z Chrobrym Głogów (1:1).

*W zestawieniu ujęci zostali zawodnicy powołani na majowe zgrupowanie w Bydgoszczy