[TAK GRAŁA MŁODZIEŻ] Pięciu strzelców, dwóch asystentów

Reprezentacja17.09.2018
Za nami kolejny weekend w wykonaniu młodzieżowych reprezentantów Polski. Pięciu z nich – Dawid Kownacki, Mateusz Hołownia, Michał Góral, Jakub Moder i Kacper Michalski zapisało na swoim koncie trafienia. Dwóch, Damian Gąska oraz Sebastian Szymański, zaliczyło natomiast dwie asysty. Zapraszamy do zapoznania się z naszym raportem.

Reprezentacja Polski U-21:

Wiktor Biedrzycki (Górnik Zabrze) – poza kadrą na mecz z Zagłębiem Sosnowiec (1:1). Rozegrał 45 minut w meczu rezerw z Miedzią II Legnica (2:2).

Paweł Bochniewicz (Górnik Zabrze) – 90 minut w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (1:1).

Kamil Dankowski (Śląsk Wrocław) – 90 minut w meczu z Zagłębiem Lubin (0:4).

Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina) – 90 minut w meczu z SSC Napoli (0:1).

Patryk Dziczek (Piast Gliwice) – 90 minut w meczu z Arką Gdynia (1:0).

Damian Gąska (Śląsk Wrocław) – poza kadrą na mecz z Zagłębiem Lubin (0:4). Rozegrał 90 minut w spotkaniu rezerw z Polonią-Stalą Świdnica (4:0), notując dwie asysty.

Kamil Grabara (Liverpool FC) – poza kadrą na mecz z Tottenhamem Hotspur (2:1). Nie wystąpił też w spotkaniu drużyny U-23 przeciwko Swansea City (3:0).

Mateusz Hołownia (Legia Warszawa) – poza kadrą na mecz z Lechem Poznań (1:0). Rozegrał 90 minut w spotkaniu rezerw ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (5:3) i zdobył dwie bramki.

Filip Jagiełło (Zagłębie Lubin) – do 71. minuty i gol w meczu ze Śląskiem Wrocław (4:0).

Dominik Jończy (Podbeskidzie Bielsko-Biała) – 90 minut w meczu z GKS Tychy (2:2).

Kamil Jóźwiak (Lech Poznań) – 90 minut w meczu z Legią Warszawa (0:1).

Bartosz Kapustka (Oud-Heverle Leuven) – 90 minut w meczu z AFC Tubize (1:3).

Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok) – poza kadrą na mecz z Cracovią (3:1).

Dawid Kownacki (UC Sampdoria) – od 65. minuty i gol w meczu z Frosinone Calcio (5:0).

Tomasz Loska (Górnik Zabrze) – 90 minut w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (1:1).

Jakub Łabojko (Śląsk Wrocław) – do 63. minuty w meczu z Zagłębiem Lubin (0:4).

Konrad Michalak (Lechia Gdańsk) – poza kadrą na mecz z Wisłą Kraków (2:5).

Kamil Pestka (Cracovia) – poza kadrą na mecz z Jagiellonią Białystok (1:3).

Jakub Piotrowski (KRC Genk) – cały mecz z RSC Anderlecht (1:0) na ławce rezerwowych.

Paweł Stolarski (Legia Warszawa) – 90 minut w meczu z Lechem Poznań (1:0).

Sebastian Szymański (Legia Warszawa) – do 75. minuty i asysta w meczu z Lechem Poznań (1:0).

Karol Świderski (Jagiellonia Białystok) – od 88. minuty w meczu z Cracovią (2:1).

Paweł Tomczyk (Lech Poznań) – od 63. minuty w meczu z Legią Warszawa (0:1).

Mateusz Wieteska (Legia Warszawa) – 90 minut w meczu z Lechem Poznań (1:0).

Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze) – z powodu kontuzji poza kadrą na mecz z Zagłębiem Sosnowiec (1:1).

Reprezentacja Polski U-20:

Jakub Bednarczyk (Bayer 04 Leverkusen) – poza kadrą na mecz z Bayernem Monachium (1:3).

Adrian Benedyczak (Pogoń Szczecin) – 90 minut w meczu z Koroną Kielce (1:1).

Marcin Bułka (Chelsea FC) – poza kadrą na mecz z Cardiff City (1:4). Rozegrał 90 minut w spotkaniu zespołu U-23 przeciwko Leicester City (1:1).

Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk) – poza kadrą na mecz z Wisłą Kraków (2:5). Rozegrał 90 minut w meczu rezerw z Kaszubią Kościerzyna (4:1).

Marco Drawz (Hamburger SV) – poza kadrą na mecz z 1. FC Heidenheim 1846 (3:2). Cały mecz w drużynie U-21 przeciwko Luneburger SK Hansa (3:0) na ławce rezerwowych.

Michał Góral (Stomil Olsztyn) – 90 minut, gol i żółta kartka w meczu z Chojniczanką Chojnice (1:2).

Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze) – cały mecz z Zagłębiem Sosnowiec (1:1) na ławce rezerwowych.

David Kopacz (VfB Stuttgart) – poza kadrą na mecz z SC Freiburg (3:3).

Adrian Łyszczarz (GKS Katowice) – poza kadrą na mecz z Chrobrym Głogów (0:2).

Radosław Majecki (Legia Warszawa) – poza kadrą na mecz z Lechem Poznań (1:0). Rozegrał 90 minut i obejrzał żółtą kartkę w spotkaniu rezerw ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (5:3).

Kacper Michalski (Górnik Zabrze) – poza kadrą na mecz z Zagłębiem Sosnowiec (1:1). Rozegrał 90 minut i strzelił gola w spotkaniu rezerw z Miedzią II Legnica (2:2).

Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice) – 90 minut w meczu z ŁKS Łódź (0:2)

Jakub Moder (Odra Opole) – od 48. minuty i gol w meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (4:1).

Paweł Olszewski (Wigry Suwałki) – 90 minut w meczu z Wartą Poznań (1:1).

Damian Pawłowski (Wigry Suwałki) – 90 minut w meczu z Wartą Poznań (1:1).

Tymoteusz Puchacz (Zagłębie Sosnowiec) – poza kadrą na mecz z Górnikiem Zabrze (1:1).

Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin) – od 89. minuty w meczu ze Śląskiem Wrocław (4:0).

Jan Sobociński (ŁKS Łódź) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Puszczą Niepołomice (2:0).

Dominik Steczyk (1. FC Nürnberg) – poza kadrą na mecz z Werderem Brema (1:1). Rozegrał 5 minut w spotkaniu drużyny U-21 przeciwko 1. FC Schweinfurt (2:2).

Sebastian Strózik (Cracovia) – od 56. minuty w meczu z Jagiellonią Białystok (1:3).

Serafin Szota (Odra Opole) – cały mecz z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (4:1) na ławce rezerwowych.

Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin) – 90 minut w meczu z Koroną Kielce (1:1).