[U-20] Sebastian Walukiewicz: Zabrakło nam szczęścia

Reprezentacja02.06.2019
Sebastian Walukiewicz nie był wyjątkiem w reprezentacji Polski do lat 20, jeśli chodzi o odczucia związane z grą na młodzieżowym mundialu. Środkowy obrońca drużyny Jacka Magiery też czuł niedosyt, że polska przygoda z turniejem właśnie się zakończyła. – Na pewno trzeba szukać plusów w całym turnieju, ale jednak odpadliśmy i mecz z Włochami zaliczmy do naszych minusów – mówił.

Spotkanie z Włochami, które przegraliśmy 0:1, było dla Sebastiana Walukiewicza okazją, aby sprawdzić się w konfrontacji z włoskim stylem gry, którego już wkrótce doświadczy, bo w nowym sezonie grać będzie w Cagliari. – W drugiej połowie robiliśmy wszystko, żeby zdobyć choć jedną bramkę i doprowadzić do dogrywki. Pokazaliśmy sportową złość, szczególnie w ostatnich minutach, kiedy stworzyliśmy kilka groźnych sytuacji. Zabrakło... czego? Może szczęścia – dodał Walukiewicz.