Tymoteusz Puchacz: Dobrze się patrzyło na naszą grę

Reprezentacja14.11.2019
Tymoteusz Puchacz miał duży wkład w zwycięstwo reprezentacji Polski U-20 ze Szwajcarią w ramach Turnieju Ośmiu Narodów: zaliczył dwie asysty przy golach na 3:0 i 4:1. – Dostawałem mnóstwo piłek, a że miałem dużo miejsca na lewej stronie mogłem zrobić z tego użytek – powiedział skrzydłowy polskiej kadry.

Biało-czerwoni odnieśli drugie zwycięstwo w Turnieju Ośmiu Narodów i drugie po efektownym meczu. Wcześniej kadra Jacka Magiery pokonała faworyzowanych Niemców 4:3 w październiku. Szwajcarom Polacy strzelili pięć goli, a stracili jednego. – Cieszymy się ze zwycięstwa, jak i ze stylu. Dobrze się patrzyło na naszą grę. Sam się na tym złapałem, że stałem, patrzyłem i myślałem: "Ale fajnie gramy" – przyznał Tymoteusz Puchacz, który obsłużył świetnymi podaniami Arona Stasiaka oraz Łukasza Porębę.

– Skupialiśmy się na tym, żeby zawiązać małą grę i przenieść ciężar gry na drugą stroną. Dostawałem mnóstwo piłek, a że miałem dużo miejsca na lewej stronie mogłem zrobić z tego użytek – komentował reprezentant Polski.

Polacy zaczęli się rozkręcać w drugiej połowie. W przeciwieństwie do pierwszej połowy, kiedy zarysowała się przewaga Szwajcarów, od razu ruszyli do przodu. – Nie taki był plan, aby dać się zepchnąć na początku meczu. Nie mieliśmy tyle odwagi, co w drugiej połowie, żeby budować akcje od tyłu. Gra była szarpana przez to, że wybijaliśmy piłki bez celu. W drugiej połowie już poszło i zaczeliśmy grać swoje – przyznał Puchacz.