Aktualności
[MŚ U-20] Co musisz wiedzieć o grupowych rywalach Polaków?
KOLUMBIA
Trener: Arturo Reyes. Kolumbijczyk przez wiele lat pracował z juniorskimi reprezentacjami swojego kraju, miał też okazję poprowadzić pierwszą reprezentację, tymczasowo w meczach towarzyskich. Od grudnia 2017 roku pełni funkcję trenera kadry Kolumbii do lat 20.
Największe sukcesy: 4. miejsce w Sudamericano U20 (2019), 3. miejsce MŚ U-20 (2003).
Kluczowi zawodnicy: Ivan Angulo Cortes (Palmeiras), Yeison Tolosa Castro (Once Caldas), Bryan Vera Ramirez (Leones).
Inne informacje: Reprezentacja Kolumbii w kwalifikacjach do polskiego turnieju trafiła do siatki rywali tylko czterokrotnie, choć oddawała średnio aż jedenaście strzałów w meczu. Kolumbijczycy rzadko dopuszczają się fauli – średnia popełnianych przez nich przewinień wyniosła w kwalifikacjach zaledwie 5,3, co jest jednym z najniższych wskaźników ze wszystkich uczestników mundialu.
SENEGAL
Trener: Youssouph Dabo. Były piłkarz, który występował w klubach senegalskich, tunezyjskich, luksemburskich i francuskich. Właśnie we Francji zakończył karierę piłkarską i rozpoczął pracę szkoleniową. Po powrocie do ojczyzny prowadził zespół Guediawaye FC, by w końcu otrzymać szansę pracy w kadrze do lat 20. Awansował z nią do finału młodzieżowego Pucharu Narodów Afryki, ale nie zdołał zwyciężyć w decydującej potyczce.
Największe sukcesy: 2. miejsce w Pucharze Narodów Afryki U20 (2019), 4. miejsce MŚ U-20 (2015).
Kluczowi zawodnicy: Amadou Dia N’Diaye (FC Metz), Amadou Sagna (Cayor Foot), Ibrahima Drame (Diambars FC).
Inne informacje: Senegalczycy lwią część bramek w kwalifikacjach zdobywali dopiero w ostatnich 30 minutach meczu. Stało się tak w przypadku 45% przypadków! Afrykańczycy imponują procentem strzałów celnych (52%) oraz dokładnością podań (79%), co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich uczestników polskiego turnieju. Kiepsko idzie im za to wykonywanie rzutów karnych – w kwalifikacjach wykorzystali zaledwie dwie z pięciu „jedenastek”.
TAHITI
Trener: Bruno Tehaamoana. Trener reprezentacji Tahiti do lat 20 stery w kadrze przejął w lipcu 2017 roku. Co ciekawe, drużyna pod jego wodzą zagrała pełny sezon w lidze z seniorami, by móc przygotować się właściwie do rywalizacji o awans do polskiego turnieju.
Największe sukcesy: Dwukrotny mistrz Oceanii U-20 (1974, 2008), udział w MŚ U-20 (2009).
Kluczowi zawodnicy: Roonui Tehau (AS Venus Mahina), Terai Bremond (Toulouse FC), Hennel Tehaamoana (AS Dragon).
Inne informacje: Tahiti w 2009 roku dość niespodziewanie zamknęło drogę do udziału w mistrzostwach świata faworyzowanej Nowej Zelandii. Zawodnicy tamtej reprezentacji w dużej mierze stali się fundamentem dorosłej kadry Tahiti, która zdobyła mistrzostwo Oceanii i wystąpiła w 2013 roku w Pucharze Konfederacji. Do finałów polskiego turnieju piłkarze wyspiarskiego kraju awans zapewnili sobie dzięki udziałowi w mistrzostwach Oceanii, w których dotarli do finału.