Aktualności

U-17: Polacy poznali rywali w I rundzie kwalifikacji do mistrzostw Europy

Reprezentacja09.12.2020 
Reprezentacja Polski do lat 17 poznała rywali w I rundzie kwalifikacji do mistrzostw Europy. Biało-czerwoni zagrają w grupie 5, w której zmierzą się z Andorą, Macedonią Północną i Irlandią. Turniej finałowy mistrzostw Europy rozegrany zostanie w maju 2022 roku w Izraelu.

Mecze I rundy kwalifikacji, rozgrywane w formule mini-turniejów, odbędą się w terminach 1 lipca-16 listopada 2021 roku. Do kolejnej fazy rywalizacji o awans zakwalifikują się dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, cztery zespoły spośród tych, które zajmą trzecie miejsce (z najlepszym bilansem przeciwko dwóm najlepszym rywalom ze swoich grup). Z tej fazy kwalifikacji, jako najwyżej rozstawione reprezentacje, zwolnione są Hiszpania oraz Holandia.

II runda kwalifikacji zostanie rozegrana wiosną 2022 roku. Biorące w niej udział 32 reprezentacje zostaną podzielone na osiem grup. Do turnieju finałowego mistrzostw Europy awansują zwycięzcy grup oraz siedem zespołów z drugich miejsc (z najlepszym bilansem przeciwko pierwszej i trzeciej drużynie ze swojej grupy). Stawkę uzupełni gospodarz, Izrael.

Zobacz również

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności