Reprezentacja U15 | mężczyźni

PKO Ekstraklasa

O tym, jakim potencjałem dysponuje Piotr Starzyński, dopiero co stawiający pierwsze kroki w PKO Ekstraklasie, przekonał się sam Arkadiusz Milik. Gdy reprezentant Polski był na meczu Ruchu Radzionków z Rozwojem Katowice, młody pomocnik strzelił najładniejszego gola w życiu. To nie jedyna efektowna bramka z jego udziałem w juniorskich zespołach. Nie jedyny był to także powód, dlaczego pół roku po przejściu do „CLJ-tki” Wisły Kraków zagrał w najwyższej lidze.

Aktualności

Na Talent PRO było ich kilku – chłopców, którzy byli wyraźnie niżsi nawet od swoich rówieśników. A jednak w grach wewnętrznych nie poddawali się, nie odstawali, kilku z nich było wyróżnianych przez trenerów. To było jednak tylko kilka dni, więc czego jeszcze potrzeba filigranowym piłkarzom, by nie przepadli na drodze do wielkiego futbolu?

Aktualności

50 zawodników, 44 osoby w sztabie szkoleniowym, w tym jedenastu byłych reprezentantów Polski oraz wszyscy selekcjonerzy kadr młodzieżowych. Taka ekipa miała okazję przez tydzień pracować w hiszpańskim słońcu nad rozwojem wybranych piłkarzy z roczników 2004, 2005 i 2006. O tym, jak przebiegało zgrupowanie Talent PRO opowiadają dla „Łączy Nas Piłka” koordynator projektu Bartłomiej Zalewski oraz jeden z zaangażowanych gości, Sebastian Mila.

Aktualności

– Jest to fajna przygoda. Sztab jest bardzo duży, wszystko jest przygotowane i kontrolowane: co robimy dobrze, a co jest do poprawy – mówi Rafał Boczoń z warszawskiej Legii o zgrupowaniu Talent PRO. Jednak dla powołanych zawodników w ostatnich dniach przyszedł pierwszy moment weryfikacji z tego, jak przyswajają informacje od swoich trenerów.

Tylko u nas

W nietypowych okolicznościach odbywało się czwarte zgrupowanie #TalentPro. Najzdolniejsi piłkarze z reprezentacji U-17, U-16 i U-15 drugi rok z rzędu trenowali w hiszpańskim San Pedro Del Pinatar – tym razem, rzecz jasna, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w związku z pandemią. Jak przebiegało zgrupowanie, w którym uczestniczyli między innymi selekcjonerzy wszystkich młodzieżowych reprezentacji Polski? Zapraszamy!

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności