Reprezentacja Polska ampfutbol |

FORTUNA Puchar Polski

Już pierwsze mecze 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski dostarczyły wielkich emocji i wiele goli. Zagłębie Lubin aż 5:1 pokonało Stilon Gorzów Wielkopolski. Do ostatnich sekund pełne dramaturgii było spotkanie w Bytowie, gdzie Cracovia dopiero w ostatniej minucie dogrywki zapewniła sobie wygraną z Bytovią. W środę awans do kolejnej rundy zapewnił sobie obrońca trofeum sprzed roku – Lechia Gdańsk, która ograła 2:0 Chełmiankę Chełm. W jednym miejscu przygotowaliśmy dla Was rozkład spotkań i wszystkie wyniki.

– Cieszymy się, że znaleźliśmy się w kolejne fazie Totolotek Pucharu Polski. W pierwszej połowie mieliśmy sporo problemów w ofensywie, w drugiej nasz sposób poruszania się po boisku, zwłaszcza w środku pola, był dużo lepszy i to pozwoliło stworzyć sobie kilka dogodnych sytuacji, które odwróciły losy tego spotkania – powiedział po wygranym 2:1 meczu 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski trener GKS Tychy Ryszard Tarasiewicz.

Po ograniu Wisły Kraków Błękitni sprawili kolejną niespodziankę, tylko może mniejszego kalibru niż ostatnio. Tym razem II-ligowiec zagrał bardzo efektownie i pokonał Sandecję Nowy Sącz. Gospodarze strzelili trzy gole, a każdy kolejny był ładniejszy od poprzedniego. Akcja Piotra Kurbiela z końcówki spotkania z pewnością może kandydować do najlepszego zagrania tej fazy rozgrywek Totolotek Pucharu Polski.

Jedną z trzech drużyn trzecioligowych rywalizujących jeszcze w Totolotek Pucharze Polski jest Rekord Bielsko-Biała. Ekipa trenera Piotra Jaroszka ma szczególny status. Piłkarze Rekordu walczą o historyczny wynik będąc nie tylko w cieniu innych klubów z Bielska-Białej, gdzie bogatą historię ma przecież Podbeskidzie czy BKS, ale również… w samym klubie, który kojarzony jest głównie z futsalem.

Jedną z większych niespodzianek w I rundzie Totolotek Puchar Polski sprawili piłkarze Błękitnych Stargard, którzy wyeliminowali Wisłę Kraków. W kolejnym etapie ich przeciwnikiem będzie przedstawiciel Fortuna 1 ligi – Sandecja Nowy Sącz (początek meczu o godz. 13:00). – U siebie na boisku jesteśmy bardzo mocni. Dawno w Stargardzie nie przegraliśmy. Kto tutaj nie przyjeżdża, ma z nami ciężko – mówi napastnik stargardzian Wojciech Fadecki.