Reprezentacja młodzieżowa U-19

Selekcjoner Bartłomiej Zalewski powołał sześciu zawodników z klubów zagranicznych na zbliżające się eliminacje Mistrzostw Europy z 2020 roku. W trakcie turnieju rozgrywanego w Walii biało-czerwoni zmierzą się w listopadzie z gospodarzami (13.11, Newport), Kosowem (16.11, Cardiff) i Rosją (16.11, Cardiff).

Reprezentacja młodzieżowa U-19

– To był bardzo otwarty mecz, zwłaszcza w drugiej połowie, w której nie brakowało sytuacji z obu stron. Po przerwie to my mieliśmy przewagę. Nie tylko pod względem stworzonych okazji, ale też w posiadaniu piłki – powiedział po przegranym meczu 2:5 z Anglią trener reprezentacji Polski do lat 19, Bartłomiej Zalewski.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

Mimo momentami bardzo dobrej postawy Polaków w ofensywie, zawodnikom Bartłomieja Zalewskiego udało się strzelić tylko dwa gole. Tylko, bo Anglicy zdobyli pięć bramek. O naszej wysokiej porażce przesądziły błędy w obronie. Pozytywem jest postawa naszej kadry w formacjach ataku.

Reprezentacja młodzieżowa U-19

W kadrze, którą powołał selekcjoner reprezentacji Polski U-19 na towarzyskie pojedynki z Anglią (piątek, godz. 19:00 w Opolu, transmisja na ŁNP) oraz Albanią (poniedziałek, godz. 14:00 w Tiranie) po raz kolejny znalazł się Kacper Łopata. Dla grającego w Anglii piłkarza zwłaszcza pierwszy z test meczów Polaków ma szczególne znaczenie. – Znam wielu chłopaków z angielskiej kadry. Kilku z nich grało w poprzednim sezonie w Arsenalu, Chelsea czy Manchesterze United w Premier League U-18, miałem więc okazji z nimi rywalizować. Nie mogę doczekać się tego spotkania. Będziemy próbować walczyć o dobry wynik – mówi Łopata w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności