PKO Ekstraklasa

W ostatnich dniach uwagę kibiców przyciągnęła konferencja prasowa Piotra Stokowca przed meczem Lechii Gdańsk z Wisłą Kraków (2:0). Szkoleniowiec jakby tylko czekał na pytanie o styl gry rywali, by wyciągnąć zza podstawki książkę o współczesnej taktyce piłki nożnej i z gegenpressingiem Petera Hyballi zestawić myśl, która przyświeca jego drużynie. Nieważne, czy był to żart, czy zmyślny zabieg, natomiast warto zadać sobie pytanie o to, ile zespołów w Ekstraklasie po prostu jest jakichś.

PKO Ekstraklasa

Spotkaniem Cracovii ze Śląskiem Wrocław rozpoczęła się 21. Kolejka rozgrywek PKO Ekstraklasy. Prowadzenie drużynie Michała Probierza dał Sergiu Hanca i krakowianie byli bliscy zwycięstwa, ale tuż przed końcem spotkania do wyrównania doprowadził Fabian Piasecki. Zapraszamy do oglądania skrótów spotkań.

PKO Ekstraklasa

Wiele cech charakteru ich dzieli, ale także parę rzeczy ich łączy. Chociażby piłkarska ścieżka, którą pokonywali, a na której w pewnym momencie się nawet spotkali. Łukasz Trałka i Tomasz Jodłowiec. Dzisiaj obaj wchodzą do grona ligowców z największą liczbą występów w ekstraklasie, a patrząc na eksodus zagraniczny coraz to młodszych zawodników, z pewnością taka sytuacja będzie raczej już tylko wyjątkiem.

PKO Ekstraklasa

13 marca przypada Dzień Klejnotów. Z tej okazji Łączy Nas Piłka przygotowała zestawienie największych diamentów polskiej ekstraklasy. Pod uwagę wzięliśmy najzdolniejszych z najzdolniejszych. Tych, którzy coś już w klubowej, ale i reprezentacyjnej piłce, osiągnęli, jednak wciąż mają możliwości na więcej.

PKO Ekstraklasa

Do dziś na myśl o roczniku 2000, z którego wywodzi się Szymon Zalewski (GKS Jastrzębie), Jakub Szymański (Górnik Polkowice), Daniel Ściślak (Górnik Zabrze), a także prezentujący się coraz lepiej w Lechu Poznań Michał Skóraś, w Jastrzębiu-Zdrój wracają piękne wspomnienia, kiedy zespół w składzie z wymienionymi zawodnikami ogrywał wszystkich w regionie. W tamtej drużynie kluczową postacią był Skóraś, w tym sezonie zaczyna on mocniej odciskać swoje piętno na grze „Kolejorza”.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności