PKO Ekstraklasa

Obie krakowskie drużyny w tym sezonie częściej rozczarowywały niż zachwycały. W efekcie Cracovia nie obroniła Pucharu Polski, a w lidze, podobnie jak Wisła, wciąż nie są pewne utrzymania. Zwycięstwo w derbach (sobota, godz. 20, transmisja Canal Plus Sport) przybliży jedną z drużyn do realizacji tego celu, a na dodatek zapewni „panowanie” w Krakowie. – W tych meczach nigdy nie ma faworyta – twierdzi Michał Probierz, trener Cracovii. – Takie spotkania zawsze wiążą się z wielkimi emocjami i znów będzie ogień – dodaje Peter Hyballa, szkoleniowiec Wisły.

PKO Ekstraklasa

W pierwszym meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa pokonał Śląsk Wrocław. Gospodarze po raz pierwszy od 23 lat zagrali w ekstraklasie na boisku w Częstochowie. W drugim spotkaniu niespodziankę sprawili piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biala, którzy ograli Lecha Poznań i zrobili duży krok w kierunku pozostania w elicie. Sobotnie derby Krakowa zakończyły się podziałem punktów. W niedzielę cenne zwycięstwo w Gdańsku odniosła zaś Legia Warszawa, która już w przyszłej kolejce może zostać mistrzem Polski. Oglądaj skróty wszystkich meczów na Łączy Nas Piłka!

PKO Ekstraklasa

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN, po wizytacji przeprowadzonej przez ekspertów ds. infrastruktury, udzieliła jednorazowej zgody Rakowowi Częstochowa na rozegranie piątkowego meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław na Miejskim Stadionie Piłkarskim „Raków” przy ulicy Limanowskiego 83 w Częstochowie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

PKO Ekstraklasa

Sezon 2020/2021 w PKO Ekstraklasie jest drugim w historii, w którym obowiązuje przepis o grze zawodnika o statusie młodzieżowca. W bieżących rozgrywkach są to piłkarze urodzeni w roku 1999 i młodsi. Zapraszamy do zapoznania się z raportem dotyczącym ich występów, aktualizowanym po każdej kolejce.

PKO Ekstraklasa

Gdy ich nazwiska znalazły się w gronie powołanych przez selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousę na marcowe mecze eliminacji mistrzostw świata, wielu ten ruch mógł zaskakiwać. – To zawodnicy, którzy mają dobrą perspektywę przed sobą – podkreślał jednak Sousa. To sytuacja bardzo dobra z... perspektywy Pogoni Szczecin, której obaj piłkarze dają określoną jakość.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności