PKO Ekstraklasa

Ile wnosi do gry Legii Warszawa najskuteczniejszy napastnik ligi i… czy nie znaczy za dużo? Na co musi uważać Pogoń Szczecin w „powtórce z rozrywki”, czyli drugim w ciągu czterech dni domowym spotkaniu z Piastem Gliwice? Czy Raków Częstochowa wygraną z Górnikiem odbudował pewność siebie? Dlaczego ofensywa Lecha nie jest już tak kreatywna? Jaki jest w zasadzie styl Jagiellonii Białystok? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed spotkaniami siedemnastej kolejki PKO BP Ekstraklasy.

PKO Ekstraklasa

Akademia Pogoni ma czym się pochwalić – ostatnio gole jej wychowanków Kacpra Smolińskiego i Adriana Benedyczaka dały awans drużynie na fotel lidera PKO Ekstraklasy. W cieniu Akademii Lecha Poznania czy Zagłębia Lubin, szkolenie młodzieży w Szczecinie przynosi coraz lepsze efekty. Brakuje może jeszcze potwierdzenia w postaci transferu na miarę np. Jakuba Modera czy Bartosza Białka, ale w Akademii Pogoni podchodzą do tego spokojnie. – Rzeczywiście te kluby sporo zarobiły na wychowankach. Taki jest cel szkolenia w Polsce: dostarczyć zawodnika do pierwszej drużyny, a potem na nim zarobić. Nie jesteśmy wyjątkiem – przyznaje Maksymilian Rogalski, koordynator Akademii Pogoni.

PKO Ekstraklasa

Raków to nie tylko pionier, jeśli chodzi o taktykę z trzema obrońcami. Klub z Częstochowy wyznacza innym polskim klubom kierunek ruchów na rynku transferowym. W Częstochowie obowiązuje trend, a może bardziej jest to element strategii, pozyskiwania młodych zawodników, których można rozwinąć. Tym sposobem w zespole Marka Papszuna znaleźli się Daniel Szelągowski, Iwo Kaczmarski i Wiktor Długosz.

PKO Ekstraklasa

Rzecznik Dyscyplinarny Polskiego Związku Piłki Nożnej, po przeanalizowaniu materiałów postępowania wyjaśniającego dotyczącego podejrzenia przewinienia match-fixingu przez Pawła Cibickiego, postanowił zastosować wobec zawodnika, ze skutkiem natychmiastowym, środek zapobiegawczy w postaci zakazu udziału w rozgrywkach mistrzowskich i pucharowych z udziałem klubu Pogoń Szczecin.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności