PKO Ekstraklasa

Równo 15 lat temu, 1 kwietnia 2006 roku, Rafał Boguski zadebiutował w ekstraklasie. Z krótką przerwą na jeden sezon w GKS Bełchatów, jest wierny Wiśle Kraków. Nie ma w ekstraklasie piłkarza z dłuższym stażem w jednej drużynie niż 37-letni pomocnik. – Bardzo wiele Wiśle zawdzięczam. Być 15 lat w takim klubie, to ogromny zaszczyt – przyznaje Boguski, który w ekstraklasie rozegrał 351 spotkań.

PKO Ekstraklasa

Od ważnego, przybliżającego do podium ligowej tabeli zwycięstwa Piasta zaczęła się 22. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Po golach Jakuba Świerczoka i Dominika Steczyka piłkarze Waldemara Fornalika pokonali Cracovię (2:0). Cenną wygraną wywalczyła również Pogoń Szczecin, która po bramce Michała Kucharczyka ograła Lechię Gdańsk. Niedziela należała do Legii Warszawa, która wysoko, bo aż 4:0, pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin. Oglądaj skróty wszystkich spotkań ekstraklasy na Łączy Nas Piłka!

PKO Ekstraklasa

Czy we Wrocławiu pomysłem na wyjście z kryzysu w meczu Śląska z Wisłą Płock będzie reaktywny futbol z obu stron? Dlaczego Górnik Zabrze kreuje mniej sytuacji na wyjazdach? Po co Lech Poznań oddaje tak wiele strzałów z dystansu i czy jest w nich skuteczny? Czy Podbeskidzie zdoła przełamać się i wreszcie wygra poza swoim terenem? Kto może być nadzieją Wisły na gole po dwóch meczach bez zdobytej bramki? Na te pytania szukamy odpowiedzi przed 22. serią spotkań PKO BP Ekstraklasy.

PKO Ekstraklasa

Filip Starzyński przeszedł do historii Zagłębia– został najskuteczniejszym piłkarzem tego klubu w ekstraklasie. Od kiedy trafił do drużyny z Lubina, w 2016 roku, strzelił 43 gole i zaliczył 45 asyst. W tym czasie nie ma sobie równych w punktacji kanadyjskiej w ekstraklasie. – Nie wszyscy muszą wyjeżdżać z Polski. Tu też można zrobić karierę i Filip jest tego świetnym przykładem. Lepiej być jednym z najlepszych w ekstraklasie niż zapchajdziurą w zagranicznej lidze – twierdzi Paweł Karmelita, drugi trener w Zagłębiu.

PKO Ekstraklasa

– W pewnym momencie postawił wszystko na piłkę. Życie pokazało, że wybrał dobrą drogę – mówi Tomasz Rogalski, trener Dominika Steczyka w juniorach GKS-u Katowice. Steczyka, który drogę do PKO Ekstraklasy i reprezentacji U-20, w której miał mocną pozycję, wybrał przez Niemcy. W meczu z Cracovią (2:0) popisał się pięknym strzałem, który przypieczętował zwycięstwo Piasta.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności