PKO Ekstraklasa

Piłkarz z największą liczbą asyst w ekstraklasie jest też zawodnikiem z największą liczbą kluczowych zagrań w niej. Drugi w zestawieniu „ostatnich podań” jest lewy obrońca, a kolejne miejsce zajmują pomocnicy, głównie środka pola. Tylko dwóch piłkarzy z tej grupy nie jest Polakami – tak wygląda zestawienie najlepszych asystentów PKO Ekstraklasy.

PKO Ekstraklasa

Sezon 2020/2021 w PKO Ekstraklasie jest drugim w historii, w którym obowiązuje przepis o grze zawodnika o statusie młodzieżowca. W bieżących rozgrywkach są to piłkarze urodzeni w roku 1999 i młodsi. Zapraszamy do zapoznania się z raportem dotyczącym ich występów, aktualizowanym po każdej kolejce.

PKO Ekstraklasa

Płynne wprowadzenie się do pierwszego składu Lechii Gdańsk 18-letniego Jana Biegańskiego z GKS Tychy pokazuje, że młodzi zawodnicy nie potrzebują długiego procesu aklimatyzacyjnego w drużynach ekstraklasy. Najlepszym na to przykładem w ostatnich tygodniach są inni młodzi zawodnicy ze Śląska, którzy dopiero co zdobywają pierwsze szlify w seniorskiej piłce.

PKO Ekstraklasa

Wisła Płock prowadziła już różnicą dwóch goli w meczu wyjazdowym ze Stalą Mielec. Najpierw na listę strzelców wpisał się Patryk Tuszyński, a potem podwyższył Damian Michalski. Beniaminek uratował jednak jeden punkt w zaległym meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy. Kontaktowego gola strzelił Maciej Jankowski a wyrównał w końcówce Mateusz Matras. Poniżej przedstawiamy skrót spotkania.

© PZPN 2014. Wszelkie prawa zastrzeżone. NOWY REGULAMIN ŁNP od 25.03.2019 REGULAMIN PROFILU UŻYTKOWNIKA PZPN Polityka prywatności