Aktualności
[TEGO DNIA] 23 kwietnia, czyli Pepe z Chorzowa
1905 – urodził się Bolesław Cichecki. Przyszedł na świat na terytorium Rosji, ale już jako piętnastolatek był zawodnikiem ŁKS Łódź. Mając 22 lata trafił do Gryfa (WKS) Toruń, a rok później do Legii Warszawa, gdzie występował już do końca zawodniczej kariery. W reprezentacji Polski rozegrał jedno spotkanie, 4 lipca 1926 roku przeciwko Estonii. Po zakończeniu kariery był sędzią w niższych ligach, a w czasie II wojny światowej walczył w Dywizjonie 302 na terenie Wielkiej Brytanii. Zmarł 1 października 1972 roku.
1967 – urodził się Waldemar Jaskulski. Jako junior zaczynał w Gryfie Sępólno Krajeńskie, by przez Chemik Bydgoszcz trafić do seniorskiej drużyny Chemika Police. W ekstraklasie debiutował w 1992 roku, jako zawodnik Pogoni Szczecin. Wiosną 1996 roku trafił do Widzewa Łódź, z którym wywalczył mistrzostwo Polski. W latach 1996-2000 występował w klubach belgijskich, Royal Standard de Liege oraz Royal Tilleur FC de Liege. Do Polski powrócił wiosną 2001 roku. Przywdziewał jeszcze koszulki RKS Radomsko oraz KP Police. W reprezentacji Polski w latach 1993-1996 rozegrał trzynaście spotkań, zdobywając jedną bramkę.
1986 – urodził się Piotr Ćwielong. Wychowanek Stadionu Śląskiego Chorzów, z którego trafił do Ruchu. W barwach „Niebieskich” przez kilka lat występował na zapleczu ekstraklasy, w której zadebiutował dopiero w Wiśle Kraków. W swoim premierowym sezonie w krajowej elicie zapisał na swoim koncie mistrzostwo kraju. W kolejnych latach naprzemiennie zakładał koszulkę Ruchu i Wisły, aż wiosną 2010 trafił do Śląska Wrocław. W klubie ze stolicy Dolnego Śląska po raz trzeci w karierze cieszył się z triumfu w lidze. W 2013 roku wyjechał do VfL Bochum, w którym spędził trzy sezony. Później zakładał jeszcze koszulkę Ruchu, 1. FC Magdeburg oraz GKS Tychy. Jesienią 2019 roku był natomiast piłkarzem IV-ligowego LKS Goczałkowice Zdrój. W reprezentacji Polski wystąpił jeden raz – w towarzyskiej potyczce z Irlandią, rozegranej 19 listopada 2013 roku.