Szczęsny gra z Interem. Czy Roma podtrzyma imponującą serię?

Aktualności19.03.2016

W ten weekend jest kilka interesujących spotkań w Serie A, ale my szczególnie będziemy patrzeć na Rzym, gdzie AS Roma z Wojtkiem Szczęsnym podejmie Inter. Będzie to dla gospodarzy rewanż za październikową przegraną. Wówczas w 11. kolejce Inter wygrał 1:0.

AS Roma w ostatnim okresie imponuje formą. Drużyna Wojciecha Szczęsnego wygrała 8 spotkań z rzędu, a polski golkiper wystąpił we wszystkich tych spotkaniach. Co ciekawe tak fantastyczna seria rozpoczęła się dla Romy w 21. kolejce, gdy drużyna Luciano Spallettiego... przegrała 0:1 z Juventusem. Od tego momentu „Giallorossi” prezentują się imponująco. W tym momencie zajmują trzecie miejsce i tracą 5 punktów do drugiego Napoli.

Wojciech Szczęsny wystąpił w tym sezonie już w 25 spotkaniach i jest absolutnym numerem 1 we włoskiej ekipie. Polak zagrał już 2250 minut, a jeżeli już nie pojawił się na boisku to tylko z powodu kontuzji. Teraz nie ma absolutnie żadnych przeciwności, by bramkarz reprezentacji Polski nie wybiegł w sobotę na boisko.

Spotkanie na Stadio Olimpico będzie doskonałą szansą na rewanż za przegraną Romy w rundzie jesiennej. Wówczas w 11. kolejce Inter był lepszy, a decydującego gola strzelił w 31. minucie Gary Medel po asyście Stevana Joveticia. Jak będzie tym razem? Czy Wojciechowi Szczęsnemu uda się po raz siódmy w sezonie zachować czyste konto? Przekonamy się o 20:45, transmisja na Eleven Sports.