Roma remisuje z Interem. Szczęsny przepuścił strzał Perisicia

Aktualności19.03.2016

W starciu trzeciej z czwartą drużyną włoskiej Serie A nie odnotowaliśmy jednoznacznego rozstrzygnięcia. Mecz, który w kwestii tempa i piłkarskiej jakości nieco rozczarował, zakończył się remisem 1:1 (0:0). Wojciecha Szczęsnego w 52. minucie spotkania mocnym strzałem w długi róg pokonał Chorwat Ivan Perisić.

Rzymianie przystępowali do tej konfrontacji z jasnym celem: wygrać i uciec Interowi w ligowej klasyfikacji na 8 punktów, zapewniając sobie praktycznie miejsce w eliminacjach Ligi Mistrzów. Dlatego też od początku starali się przejąć inicjatywę. Inter jednak bronił się bardzo dobrze i nie dopuszczał „Giallorossich” do dogodnych sytuacji, przez co długo oglądaliśmy na Stadio Olimpico dość zamknięte, mało ciekawe spotkanie. Niemal zupełnie bezrobotny był przed przerwą Wojciech Szczęsny, sprawdzony tylko raz, lekkim strzałem, przez Adem Ljajicia.

Na początku drugiej połowy dość niespodziewanie na prowadzenie wyszedł Inter. Marcelo Brozović dokładnym podaniem uruchomił Ivana Perisicia, który uderzył mocno, lewą nogą, w długi róg bramki Szczęsnego. Polak, choć miał piłkę na rękawicy, nie zdążył odpowiednio zareagować.

Goal Ivan Perisic - Roma 0-1 Inter Milan (19... przez goloviliga

Wyrównanie nastąpiło w 84. minucie, gdy w zamieszaniu w polu karnym mediolańczyków najlepiej odnalazł się Radja Nainggolan.

1-1 Radja Nainggolan Goal | AS Roma v... przez soccerhub365

Podział punktów zachował status quo na trzeciej i czwartej pozycji w tabeli Serie A. Jednocześnie dał szansę prowadzącej dwójce – Juventusowi i Napoli – by jutro jeszcze wyraźniej zwiększyć przewagę nad grupą pościgową.