[LICZBY WEEKENDU] Sześć goli i dwie asysty kadrowiczów

Aktualności26.04.2021
Piłkarski weekend rozpoczął się od trafienia Arkadiusza Milika. W sobotę gola numer 36 w tym sezonie Bundesligi strzelił Robert Lewandowski, który wrócił na boisko po 26 dniach przerwy. Dubletem w rosyjskiej ekstraklasie popisał się zaś Grzegorz Krychowiak. Nie można również zapomnieć o bramkach Macieja Rybusa i Rafała Augustyniaka, a także cennych asystach biało-czerwonych. Sprawdź nasze liczby weekendu!

1premierowego gola w tym sezonie rosyjskiej ekstraklasy strzelił w sobotnim meczu 27. kolejki Premier Ligi z FK Tambow Maciej Rybus. Reprezentant Polski zaliczył również asystę, a Łokomotiw Moskwa wygrał na Mordovia Arena zdecydowanie, bo aż 5:2.

4Rafał Augustyniak tradycyjnie już zagrał w podstawowym składzie Urału Jekaterynburg i zaliczył bardzo dobre zawody w starciu z Achmatem Grozny. Spotkanie lepiej rozpoczęli jednak goście, którym prowadzenie w 11. minucie dał Lechi Sadulaev. Po zmianie stron w głównej roli wystąpił reprezentant Polski, który w 58. minucie wykorzystał podanie Stefana Strandberga i doprowadził do wyrównania. Dla Augustyniaka, który rozegrał pełne 90 minut, była to już czwartak bramka w tym sezonie rosyjskiej ekstraklasy. Mecz w Jekaterynburg zakończył się podziałem punktów (1:1).

5 Arkadiusz Milik strzelił swojego piątego gola w tym sezonie Ligue 1, a zespół Olympique Marsylia pokonał 3:1 Stade Reims i awansował na… piąte miejsce w tabeli, które daje prawo gry w eliminacjach Ligi Europy. Polak, w jedenastym występie w barwach OM, wykorzystał świetne podanie Dmitria Payet’a i z bliska trafił do siatki.

>>>SPRAWDŹ JAK W WEEKEND SPISALI SIĘ BIAŁO-CZERWONI<<<

11
Grzegorz Krychowiak wciąż zachwyca skutecznością! Reprezentant Polski zdobył dwie bramki dla Łokomotiwu Moskwa w wygranym 5:2 meczu 27. kolejki Premier Ligi z FK Tambow. 31-letni pomocnik ma na koncie już jedenaście trafień w drużynie klubowej we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie.

13 tyle goli padło w 27. kolejce PKO Ekstraklasy. Najwięcej, bo aż cztery, zdobyli, po równo zresztą, drużyny Zagłębia Lublin i Piasta Gliwice (2:2). O krok od mistrzowskiego tytułu jest zaś Legia Warszawa, która w niedzielę pokonała w Gdańsku 1:0 Lechię.

>>>OBEJRZYJ WSZYSTKIE GOLE 27. KOLEJKI PKO EKSTRAKLASY<<<

26 i… 36
– po 26 dniach przerwy spowodowanej kontuzją Robert Lewandowski wrócił do gry. Kapitan reprezentacji Polski strzelił nawet gola, 36. w tym sezonie Bundesligi, ale Bayern Monachium nieoczekiwanie przegrał na wyjeździe 1:2 z 1. FSV Mainz 05. Lewandowski wciąż ma szansę na pobicie rekordu strzeleckiego Gerda Muellera (40 trafień). Do zakończenia tego sezonu Bundesligi pozostały trzy kolejki i Polak z pewnością będzie jeszcze miał swoje okazje strzeleckie. Bayern jest zaś o krok od zapewnienie sobie kolejnego tytułu mistrza Niemiec.

41 – Barnsley FC, którego zawodnikiem jest Michał Helik, po niedzielnym remisie Reading FC ze Swansea City AFC (2:2) w 44. kolejce Championship, zapewnił sobie udział w barażach o awans do Premier League na dwie kolejki przed końcem sezonu. Dla 25-letniego obrońcy to niezwykle udane rozgrywki. Po transferze z Cracovii wystąpił w 41 spotkaniach „The Barn”, strzelić pięć goli i zaliczył dwie asysty. Postawa Helika została również doceniona przez nowego selekcjonera reprezentacji Polski, Paulo Sosusę, który powołał go na marcowe zgrupowanie i dał szansę debiutu oraz gry w dwóch marcowych meczach eliminacji mistrzostw świata 2022 – z Węgrami i Anglią.