Reprezentacja A

W składzie reprezentacji Polski Paweł Wszołek pojawił się po niemal dwuletniej przerwie. Mecz z Finlandią pokazał, że wysokie noty, jakie 23-latek regularnie otrzymuje za występy w Hellas Verona, nie są absolutnie dziełem przypadku. – Ja do tego zwycięstwa tylko dołożyłem swoją cegiełkę – podkreśla autor dwóch bramek dla „biało-czerwonych”.

To jeden z tych powrotów do reprezentacji, które praktycznie nikogo nie zaskoczyły. Przez ostatnie cztery miesiące Paweł Wszołek stał się przecież motorem napędowym swojej drużyny we włoskiej Serie A i kolejna szansa od Adama Nawałki zdawała się tylko kwestią czasu. – Nawet jeśli dostanę od selekcjonera tylko minutę lub dwie, dam z siebie wszystko. Przyjechałem, by pokazać, że na to powołanie zasłużyłem – deklaruje przed meczami z Serbią i Finlandią.

To miała być łatwa przeprawa AS Romy. W pierwszym meczu Luciano Spallettiego na trenerskiej ławce „Giallorossich” zespół Wojciecha Szczęsnego podejmował wczoraj najsłabszą drużynę Serie A – Hellas Verona, który w tym sezonie nie wygrał jeszcze ani jednego ligowego spotkania. Skończyło się tymczasem niespodziewanym remisem 1:1, w czym ogromna zasługa skrzydłowego gości, Pawła Wszołka.