Sensacja stała się faktem. Skazywani przed sezonem na walkę o utrzymanie piłkarze Leicester City we wspaniałym stylu, rozbijając Everton 3:1 (2:0), podsumowali świetną grę w całych rozgrywkach, po czym odebrali zasłużone trofeum za mistrzostwo Premier League. W dzisiejszym meczu pełne 90 minut w barwach „Lisów” rozegrał Marcin Wasilewski. To drugi Polak w historii, który sięgnął po najważniejszy puchar w angielskim futbolu.

63-letni Włoch Claudio Ranieri został nowym trenerem Leicester City, w którym gra Marcin Wasilewski. O nowym szkoleniowcu klub poinformował na oficjalnej stronie internetowej. Ranieri na nowym stanowisku zastąpił zwolnionego w czerwcu Nigela Pearsona. Włoch w zeszłym roku prowadził reprezentację Grecji, jednak po serii niepowodzeń został zwolniony z pracy. Punktem kulminacyjnym była porażka z Wyspami Owczymi. Teraz Ranieri z ekipą „Lisów” związał się trzyletnim kontraktem.

Reprezentacja

Po bardzo ciekawym meczu Arsenal pokonał na Emirates Stadium 2:1 Leicester City we wtorkowym meczu 25. kolejki Premier League. Choć jeszcze nie tak dawno mogliśmy być pewni, że w tym starciu naprzeciw siebie staną dwaj Polacy, to jednak zarówno Wojciech Szczęsny, jak i Marcin Wasilewski zasiedli na ławce rezerwowych. Ten drugi się jednak z niej podniósł i pojawił na placu gry w 59. minucie. Próbował nawet pomóc... temu pierwszemu, gdy faulował konkurenta Szczęsnego, Davida Ospinę. Otrzymał za to żółtą kartkę.

Reprezentacja A

Marcin Wasilewski zdobył dziś honorową bramkę dla Leicester City w przegranym spotkaniu z Manchesterem United. Polski obrońca najwyżej wyskoczył do piłki zagranej z rzutu rożnego i w 80. minucie strzelił gola na 1:3. Było to pierwsze trafienie Polaka w Premier League od czasu, gdy Robert Warzycha 19 sierpnia 1992 roku pokonał Petera Schmeichela… również na Old Trafford!