[WIDEO]: zobacz asystę Lewandowskiego. Bayern pokonuje Hoffenheim i myśli już o FC Porto.

Reprezentacja18.04.2015
Bayern Monachium w 29. kolejce Bundesligi pokonał na wyjeździe Hoffenheim 2:0. Bramki dla Bawarczyków zdobywali, Sebastian Rode i Andreas Beck, który zaliczył gola samobójczego.
Do meczu z Hoffenheim Bayern przystąpił w mocno przetrzebionym składzie. Niezdolni do gry w barwach Mistrza Niemiec wciąż są między innymi Arjen Robben, Franck Ribery, Bastian Schweinsteiger, Javi Martinez, David Alaba czy Mehdi Benatia. Biorąc pod uwagę długą listę kontuzjowanych, ważniejszy dla Pepa Guardioli, od trzech punktów wywiezionych z Wirsol Rhein-Neckar Arena, jest fakt, że nikt nowy nie dołączył do grona niedysponowanych przed wtorkowym rewanżem w Lidze Mistrzów z FC Porto.

W składzie Bawarczyków od pierwszej minuty wyszedł Robert Lewandowski. Polak szukał swoich okazji, ale tym razem nie zdołał powiększyć bramkowego dorobku. Przypomnijmy, 26-latek zgromadził dotychczas 16 bramek w Bundeslidze i traci do lidera klasyfikacji strzelców Alexandra Meiera trzy trafienia. Polak miał jednak udział przy pierwszym golu dla Bayernu. W 38. minucie zebrał piłkę po uderzeniu Thomasa Muellera, zastawił się, odegrał do Sebastiana Rode, który popisał się pięknym strzałem i dał gościom prowadzenie. Całą akcję możecie zobaczyć klikając >>TUTAJ<<. Bramka na 2:0 dla lidera tabeli padła w samej końcówce, po dograniu Thomasa Muellera piłkę do własnej siatki skierował Andreas Beck.

Dla Roberta Lewandowskiego to szósta asysta w tym sezonie Bundesligi. Wcześniej posyłał kluczowe ostatnie podanie w rywalizacjach z: VfL Wolfsburg, Vfb Stuttgart, HSV, Hannoverem i w poprzednim meczu z Hoffenheim, w którym zdobył również bramkę. Lewandowski przebywał dziś na murawie przez 89 minut. Został zmieniony przez Claudio Pizarro. W zespole gospodarzy przez 69 minut grał Eugen Polański. TAGI: Robert Lewandowski, Bayern Monachium, Hoffenheim,